با شات ایکس همیشه در فناوری بروز باشید
پهپاد حیرت‌آور فرانسوی رقیب آمریکایی را زمین می‌زند + عکس
عکس : پهپاد فرانسوی
.
غزال زیاری: کمپانی Turgis & Gaillard اخیرا و در نمایشگاه هوایی پاریس از نمونه اولیه پهپاد آروک رونمایی کرده که این بزرگترین پهپاد در تاریخ فرانسه است.

طول بال‌های این پهپاد ۲۲ متر و طول خود آن ۱۴ متر است و حداکثر وزن برخاست آن ۵۵۰۰ کیلومتر اعلام شده است. در مقایسه آروک با مشابه آمریکایی‌اش، MQ-۹ Reaper ، می‌توان به عظمت و اقتدار نمونه فرانسوی پی برد؛ چرا که طول بال‌های نمونه آمریکایی ۲۰ متر، طول خود آن ۱۱ متر و وزن برخاستش۴۵۰۰ کیلوگرم است.

حداکثر سرعت پهپاد آروک ۴۶۳ کیلومتر بر ساعت اعلام شده و می‌تواند برای ۳۰ ساعت در هوا بماند و حداکثر ارتفاع پرواز آن به ۹۱۴۴ متر می‌رسد.

در عین حال این یکی از نقاط قوت این پرنده فرانسوی این است که به زیرساختهای مخصوص آماده وابسته نیست .
پاتریک گایلار، مدیرعامل کمپانی Turgis & Gaillard در این باره گفته:« این پهپاد برای جنگ ساخته شده است.» و در عین حال به این نکته اشاره کرد که پروژه ساخت آروک اخیرا به پایان رسیده و این پهپاد هنوز به پرواز در نیامده است.
کمپانی Turgis & Gaillard دارای ۹ مرکز و ۳۰۰ کارمند است و گردش مالی سالانه این کمپانی حدود ۵۰ میلیون دلار عنوان شده. وزارت دفاع فرانسه از روند پیشروی این پروژه آگاه است ولی این پروژه کاملا با بودجه شخصی شرکت پیش رفته است.

ارسال این خبر برای دوستان در شبکه های مجازی :
تلگرامواتساپایتاتوییترفیس بوکلینکدین