با شات ایکس همیشه در فناوری بروز باشید
اولین توربین گازی با هیدروژن 100‌ درصد تجدیدپذیر جهان در فرانسه آزمایش شد
عکس : وربین گازی با هیدروژن
.

کارخانه بسته بندی کاغذ Saillat-sur-Vienne در فرانسه، اولین توربین گازی با هیدروژن 100‌ درصد تجدیدپذیر جهان را آزمایش کرد.این توربین در ابتدا با ترکیب 30 درصد هیدروژن تجدیدپذیر در سال 2022 آزمایش شد و اکنون با ترکیب 100 درصد هیدروژن تجدیدپذیر توانسته است مقام اول را از نظر توربین گازی هیدروژنی با فناوری آلایندگی کم در جهان از آن خود کند. با این دستاورد می‌توان امیدوار بود که نیروگاه‌های گازی موجود بتوانند به نیروگاه‌های هیدروژنی تبدیل شوند. این هدف بدون این‌که عملکرد یا کارایی آن‌ها به خطر بیفتد، حاصل می‌شود.

دستاورد دیگری در توربین‌های گازی: منبعی از انرژی پاک و قابل اعتماد

آزمایش توربین گازی 100 درصد هیدروژنی نشان می‌دهد کنسرسیوم اروپایی به رهبری زیمنس توانسته است به موفقیت خوبی دست پیدا کند. این توربین گازی می‌تواند هیدروژن خالص، گاز طبیعی و هر ترکیبی از این دو را مورد استفاده قرار دهد.

پروژه HYFLEXPOWER که در سال 2020 دراتحادیه اروپا کار خود را آغاز کرد، روی امکان‌سنجی و انعطاف‌پذیری استفاده از هیدروژن تجدیدپذیر به عنوان یک منبع انرژی پاک و قابل اعتماد برای تولید برق و گرما کلید خورد.

این پروژه در کارخانه بسته‌بندی کاغذ Saillat-sur-Vienne در فرانسه، متعلق به اسمورفیت کاپا، یکی از تولید کنندگان پیشرو در اروپا مورد بررسی قرار گرفت. این نیروگاه میزبان یک توربین گاز صنعتی زیمنس SGT-400 است که برای کار با حداکثر 100 درصد هیدروژن تجدیدپذیر اصلاح شده است.

«کریم امین»، یکی از اعضای هیئت اجرایی زیمنس می‌گوید پروژه HYFLEXPOWER پیشرفت قابل توجهی در حوزه فناوری‌های توربین هیدروژنی ایجاد می‌کند. وی خاطرنشان کرد که این پتانسیل می‌تواند در آینده به شکل مؤثرتری مورد استفاده قرار گیرد.

کنسرسیوم HYFLEXPOWER متشکل از شرکت‌های مختلفی ازجمله زیمنس، ENGIE Solutions ،Centrax ،Arttic، مرکز هوافضای آلمان (DLR) و چهار دانشگاه اروپایی است. شرکای پروژه در حال برنامه‌ریزی برای گسترش دامنه فعالیت‌های پروژه هستند تا بتوانند به دستاورهای دیگری در این زمینه دست پیدا کنند.

ارسال این خبر برای دوستان در شبکه های مجازی :
تلگرامواتساپایتاتوییترفیس بوکلینکدین