با شات ایکس همیشه در فناوری بروز باشید
۶ مهارتی که باید در سال ۲۰۲۴ برای حفظ بهره وری بالا کسب کرد
عکس : حفظ بهره وری
.

افزایش بهره وری به توانایی تولید کالا یا خدمات بیشتر در یک بازه زمانی معین اشاره دارد که در موفقیت فرد و بالا رفتن او از نردبان موفقیت منعکس می‌شود.به گزارش سرویس اخبار سرگرمی و وب گردی سایت شات ایکس و به نقل از باشگاه خبرنگاران جوان دستیابی به موفقیت به احساس شادی و ثبات روانی کمک می‌کند که به نوبه خود باعث شادی فرد و اعضای خانواده اش می‌شود. کارشناسان توصیه می‌کنند برای حفظ بهره وری بالا یا افزایش بهره وری، روی کسب شش مهارت و عادت روزانه تمرکز کنید:

۱. تعیین اهداف روزانه

فرد باید هر روز را با تعیین اهداف قابل دستیابی برای حفظ تمرکز و جهت گیری در وظایف روزانه خود شروع کند.

۲. سازماندهی و سرمایه گذاری زمان

ایجاد یک برنامه سازمان یافته که دوره‌های زمانی خاصی را به وظایف با توجه به اولویت‌های آن‌ها اختصاص می‌دهد، منجر به بهبود بهره وری و مدیریت کارآمد کار‌ها می‌شود.

۳. زمان‌های استراحت برنامه ریزی شده

با گنجاندن دوره‌های استراحت کوتاه برای تجدید قوا، افزایش خلاقیت و جلوگیری از خستگی ذهنی، می‌توانیم به طور مؤثر در دستیابی به اهداف و انجام کار‌ها به نحو احسن در زمان‌های مناسب مشارکت داشته باشیم.

۴. یکپارچگی و تمرین‌های ذهنی

تمرین‌های ذهن‌آگاهی یا مدیتیشن به افزایش تمرکز، کاهش استرس و افزایش وضوح ذهنی کمک می‌کند، که تأثیر مثبتی بر کار و تمام فعالیت‌های زندگی روزمره دارد.

۵. تمرین چندوظیفه‌ای

بهره وری را می‌توان با تقویت مهارت‌های چندوظیفه‌ای از طریق تمرین عمدی و اولویت بندی کارآمد کار‌ها بهبود بخشید. کارشناسان توضیح می‌دهند که چند وظیفه‌ای بودن می‌تواند بهره‌وری را کاهش دهد یا بر بهره‌وری تأثیر منفی بگذارد، مگر اینکه فرد مهارت‌های خود را تقویت کند و انجام چندین کار را به طور مداوم تمرین کند.

۶. سبک زندگی سالم

درستی و دقیق بودن جمله "ذهن سالم در بدن سالم" از نظر علمی ثابت شده است. کارشناسان توصیه می‌کنند که از یک رژیم غذایی متعادل، ورزش منظم و استراحت کافی برای افزایش سطح انرژی و بهره وری کلی پیروی کنید.

منبع: العربیه

ارسال این خبر برای دوستان در شبکه های مجازی :
واتساپاینستاگرام