با شات ایکس همیشه در فناوری بروز باشید
اپل فروش لوازم جانبی چرمی را متوقف کرد
عکس : لوازم جانبی چرمی اپل
.

سری جدید iPhone 15 سرانجام به‌صورت رسمی معرفی شد و پس از یک جلسه با مادر طبیعت در رویداد این شرکت، اپل اعلام کرد که دیگر از چرم در محصولات خود استفاده نخواهد کرد. بدین‌ترتیب، اپل مجموعه‌ای کاملاً جدید از لوازم جانبی شامل قاب آیفون و بند اپل واچ خواهد داشت که از متریال جدیدی ساخته شده‌اند که این شرکت آن را FineWoven می‌نامد.

اپل FineWoven

همان‌طور که اپل توضیح داده است، FineWoven یک میکروگره لوکس و بادوام است که حسی مانند پارچه جیر (مخمل‌نما) دارد. علاوه‌بر این، غول فناوری ادعا می‌کند که این متریال جدید از 68 درصد محتوای بازیافتی پس از مصرف ساخته شده است و ردپای کربن کمتری در مقایسه با چرم دارد.

در جریان رویداد Wonderlust، اپل همچنین اعلام کرد که بندهای اپل واچ جدید و قاب آیفون 15 ساخته‌شده از FineWoven را عرضه می‌کند. علاوه‌بر آن، اپل اعلام کرد که کیس FineWoven MagSafe نیز به‌زودی در دسترس خواهد بود. مواد جدید اپل همچنین با MagSafe سازگار است، به این معنی که شما قادر خواهید بود آیفون 15 جدید خود را بدون جدا کردن قاب آن به‌صورت بی‌سیم شارژ کنید.در مورد رنگ‌های کیس جدید MagSafe و قاب آیفون 15، اپل اعلام کرد که آن‌ها در پنج رنگ مشکی، طوسی، توت، آبی وسبز در دسترس خواهند بود.کیس FineWoven MagSafe و قاب آیفون 15 FineWoven هر دو با قیمت 59 دلار به‌فروش می‌رسند.

اپل از سال 2013 با آیفون 5S از چرم برای قاب‌های آیفون و از نسل اول اپل واچ برای بند ساعت هوشمند خود استفاده کرده است. قاب چرمی علاوه‌بر تأثیرات منفی زیست محیطی، زودتر از سایر مواد فرسوده شده و اثرات کهنگی در آن دیده می‌شود. بااین‌حال، دوام و مقاومت FineWoven هنوز مشخص نیست.

اپل در طول رویداد زنده خود بارها اعلام کرد که اپل واچ سری 9 اولین محصول این شرکت با ردپای کربن صفر است. علاوه‌بر این، آیفون 15 پرو و آیفون 15 پرو مکس جدید از 100 درصد زیرسازی آلومینیومی بازیافتی، کبالت در باتری، عناصر خنثی در آهنرباها و طلای بازیافتی در کانکتورهای USB-C ساخته شده‌اند.

منبع : ترنجی

ارسال این خبر برای دوستان در شبکه های مجازی :
تلگرامواتساپایتاتوییترفیس بوکلینکدین