با شات ایکس همیشه در فناوری بروز باشید
شکایت از اپل به دلیل نقش داشتن ایرتگ این شرکت در قتل قربانی‌ها
عکس : ایرتگ اپل

اخیرا پرونده شکایتی علیه اپل مطرح شده است که در آن ادعا می‌شود برخی افراد از ردیاب‌های هوشمند این شرکت سو استفاده کرده و با تعقیب افراد اقدام به قتل قربانیان کرده‌اند.

پاز اولین روزهای رونمایی ردیاب هوشمند اپل نگرانی‌ها در مورد سوء استفاده کاربران از این گجت بیان شده بود. در زمان کوتاهی پس از عرضه نیز مشکلات زیادی توسط پلیس گزارش شد که نشان می‌داد این وسیله می‌تواند برای سوء استفاده از رفتارهای کنترلگر خانواده تا آدم ربایی و قتل نیز استفاده شود.

البته اپل پس از دریافت چنین گزارش‌هایی اعلام کرد با به روز رسانی‌های انجام گرفته ایمنی دستگاه را افزایش می‌دهد. این قابلیت‌ها شامل نمایش هشدار به کاربر در زمان راه‌اندازی ایرتگ بوده است. البته به روز رسانی‌ها کارساز بوده و طبق گزارش پلیس اقدامات ضد تعقیب انجام گرفته موثر واقع شد. شکایت اخیر نیز ادعا شده است در اثر استفاده از ایرتگ اپل به عنوان یکی از فناوری‌های ترسناک تعقیب کنندگان از آن به راحتی استفاده کرده و با هزینه کم می‌توانند موقعیت لحظه‌ای مقتول را پیش از انجام قتل بررسی کنند. شاکیان پرونده نیز مدعی هستند تاکنون گزارش‌های بسیاری در مورد سوء استفاده از این ردیاب‌ها به آنها ارسال شده و شامل کشورهای دیگر نیز می‌شود.

ارسال این خبر برای دوستان در شبکه های مجازی :
تلگرامواتساپایتاتوییترفیس بوکلینکدین