با شات ایکس همیشه در فناوری بروز باشید
سامسونگ فناوری دوربین Zoom Anyplace را برای گلکسی S24 معرفی کرد
عکس : گلکسی S24 با فناوری دوربین Zoom Anyplace
.

سامسونگ ویدیویی از فناوری ISOCELL Zoom Anyplace خود منتشر کرده که از سنسورهای 200 مگاپیکسلی این شرکت برای انجام برخی ترفندهای جالب با زوم ویدیو استفاده می‌کند. این قابلیت می‌تواند به‌طور همزمان میدان دید کامل و مناطق بزرگنمایی‌شده روی ویدیو را ثبت کند و به‌طور خودکار یک سوژه متحرک را در کادر ردیابی و فیلم‌برداری نماید. سامسونگ برای اولین بار در یک کنفرانس مطبوعاتی در اوایل ماه جاری، Zoom Anyplace را به نمایش گذاشته بود.هرچند سامسونگ نگفته است که کدام دستگاه‌ها قابلیت Zoom Anyplace را دریافت خواهند کرد، اما همه نشانه‌ها به پرچم‌دار نسل بعدی این شرکت یعنی گلکسی S24 اولترا اشاره دارند که احتمالا اوایل سال آینده میلادی معرفی خواهد شد.

طبق شایعات، گلکسی S24 اولترا مثل گلکسی S23 اولترا به یک سنسور 200 مگاپیکسلی مجهز خواهد شد. در ویدیوی تبلیغاتی سامسونگ گفته می‌شود که این قابلیت توسط موتور هوش مصنوعی کوالکام پشتیبانی شده و لوگوی پردازنده اسنپ‌دراگون 8 نسل 3 در ویدیو دیده می‌شود. گفته می‌شود گلکسی S24 اولترا در بازارهای جهانی با این تراشه عرضه خواهد شد.

سامسونگ اولین شرکتی نیست که چنین قابلیتی ارائه می‌کند. ما قبلا شاهد قابلیت Solo Cut Mode در آنر 90 بودیم. البته قابلیت بزرگنمایی آنر، وضوح هر دو ویدیو را به 1080p محدود می‌کند، در حالی‌که سامسونگ می‌گوید قابلیت جدید این شرکت حتی با زوم 4 برابر قادر به ضبط 4K خواهد بود.

طبق ادعای سامسونگ، Zoom Anyplace حتی می‌تواند روی سوژه‌های لبه کادر نیز زوم کند. سامسونگ اوایل این ماه در کنفرانس Samsung System LSI Tech Day 2023، این قابلیت را با سنسور 200 مگاپیکسلی ISOCELL HP2 به نمایش گذاشته بود.

سامسونگ علاوه بر ISOCELL Zoom Anyplace، درباره قابلیتی که آن را «End-to-End (E2E) AI Remosaic» نامیده توضیح داده و ادعا کرده این قابلیت می‌تواند به کاهش زمان پردازش تصویر برای تصاویر 200 مگاپیکسلی تا دو برابر کمک کند. این فناوری از طریق تنظیم پروسه پردازش تصویر برای انجام مراحل remosaicing و پردازش سیگنال تصویر به صورت موازی، به جای انجام متوالی، کار می‌کند. سامسونگ می‌گوید که این قابلیت همچنین داده‌های از دست رفته را کاهش خواهد داد و در نتیجه عکس‌هایی با جزئیات و رنگ‌های دقیق‌تر تولید خواهد کرد.

سامسونگ صحبتی درباره زمان معرفی این قابلیت‌ها نکرده، اما شایعه شده که این شرکت خود را برای معرفی سری گلکسی S24 در اوایل ژانویه سال آینده میلادی آماده می‌کند.

ارسال این خبر برای دوستان در شبکه های مجازی :
تلگرامواتساپایتاتوییترفیس بوکلینکدین