با شات ایکس همیشه در فناوری بروز باشید
مردی از تفنگ نینتندو برای دزدی در ایالت کارولینا جنوبی استفاده کرد!
عکس : تفنگ نینتندو
.

در یک اقدام عجیب، یک مرد ۲۵ ساله در کارولینا جنوبی از تفنگ نینتندو برای دزدی استفاده کرده است. این مرد که خود را با ماسک و کلاه‌گیس پوشانده بود با یک تفنگ نوری نینتندو به نام NES Zapper که متعلق به دهه ۱۹۸۰ میلادی است اقدام به سرقت از یک فروشگاه می‌کند که توسط پلیس دستگیر می‌شود.

این‌روزها استفاده از تفنگ‌های قلابی برای انجام‌های کارهای مجرمانه در آمریکا رو به افزایش است و این موضوع نگرانی‌های زیادی را در رابطه با امنیت عمومی ایجاد کرده است.بیش از ۱۵ درصد سرقت‌ها با تفنگ‌های قلابی انجام می‌شود

به‌گفته مقامات محلی، این مرد ۲۵ ساله با یک اسپری مشکی اقدام به رنگ‌آمیزی تفنگ نوری نینتندو می‌کند تا آن را شبیه با اسلحه واقعی بکند. او سپس این تفنگ را به سمت صندوق‌دار فروشگاه گرفته و او را مجبور کرده که همه موجودی صدوق را به او بدهد. نیروهای پلیس بلافاصله وارد عمل شدند و سارق را در حالیکه با تفنگ قلابی خود در یک پارکینگ بود دستگیر کردند.

<strong>تفنگ نینتندو</strong>

نینتندو تفنگ Zapper را به همراه کنسول NES برای اجرای بازی‌هایی مثل Duck Hunt, Hogan’s Alley و Gumshoe در دهه ۱۹۸۰ میلادی عرضه کرده بود. این تفنگ با طراحی نارنجی روشن و خاکستری خود قابل تشخیص است و از یک سنسور نوری داخلی برای تبدیل فشار تریگر به اکشن‌های روی صفحه استفاده می‌کند.

سرقت از یک فروشگاه با این تفنگ هرچند در ابتدا ممکن است خنده‌دار به نظر برسد، اما استفاده از سلاح‌های قلابی تبدیل به نگرانی اساسی در آمریکا شده است. یک مطالعه که توسط کنگره در سال ۱۹۹۰ میلادی انجام شد نشان می‌داد که بیش از ۱۵ درصد سرقت‌ها در این کشور با اسلحه‌های قلابی انجام شده است. این موضوع باعث شده تا بسیاری از دادگاه‌ها جریمه‌هایی را برای استفاده از تفنگ‌های فلابی که شبیه به تفنگ‌های واقعی هستند در نظر بگیرند.

ایالت نیویورک اخیرا قانونی را برای ممنوعیت استفاده این نوع تفنگ‌ها وضع کرده است، مگر اینکه این تفنگ‌ها از نظر ظاهری قابل تشخیص از سلاح‌های واقعی باشند. این قبیل قوانین باعث خواهد شد تا ریسک استفاده از تفنگ‌های قلابی در سرقت‌ها و به خطر افتادن امنیت عمومی کاهش یابد.

ارسال این خبر برای دوستان در شبکه های مجازی :
تلگرامواتساپایتاتوییترفیس بوکلینکدین