با شات ایکس همیشه در فناوری بروز باشید
بررسی بازی Orwell: Keeping An Eye On You – چک‌پوینت ۹
عکس : بازی اورول

در قسمت نهم از مجموعه بررسی‌های ویدئویی «چک‌پوینت» (Checkpoint) که به صورت هفتگی پخش می‌شوند، به سراغ یک بازی نسبتا متفاوت رفتیم. یک بازی که شما را در نقش یک «جاسوس» قرار می‌دهد. شما ابزاری به نام « اورول » (Orwell) در اختیار دارید که می‌تواند به حریم خصوصی شهروندان سرک بکشد. اما چگونه و برای چه هدفی از این ابزار استفاده می‌کنید؟ در ادامه بررسی بازی Orwell: Keeping an Eye on You را تماشا کنید.

حریم شخصی در برابر امنیت ملی - Orwell Keeping an Eye on You - چک‌پوینت 9

در این بازی نقش اصلی داستان افراد دیگری هستند. شما به عنوان شخصیت اصلی، باید اطلاعات را جمع‌آوری کنید،‌ کنار هم بگذارید و نتیجه‌گیری کنید تا سرنوشت شخصیت‌های داستان رقم بخورد. این کار از طریق یک ابزار جاسوسی به اسم اورول امکان‌پذیر شده است. دستگاهی که به شما امکان مرور اخبار و اطلاعات، شنود مکالمه‌ها و تماس‌ها و حتا هک کردن کامپیوتر و موبایل افراد را می‌دهد. آن هم به سادگی یک کلیک.

اما داستان در تلاش است که این واقعیت را توجیه کند. بله شما می‌توانید به حریم خصوصی مردم نفوذ کنید، آن را زیر پا بگذارید و در زندگیشان سرک بکشید. اما پای امنیت ملی و جان شهروندان وسط است. می‌توانید به خاطر مکالمه یا عکس‌های خصوصی افراد، از جان صدها نفر بگذرید؟

بازی Orwell: Keeping an Eye on You از جمله عناوینی است که از نظر ما توصیه نمی‌شود. بازی نمره‌ی قبولی را از چک‌پوینت نمی‌گیرد، اگرچه یک داستان درگیرکننده، شخصیت‌های کامل‌ و ماجرایی پرالتهاب دارد. اگرچه مکانیسم‌های گیم‌پلی آن بازی‌کننده را بیش از هر چیز به یاد Papers, Please می‌اندازد، به اندازه‌ی آن بازی در انتخابِ طرف درست تاریخ حساسیت به خرج نمی‌دهد. در پایان شما ممکن است کاملا حق را به یک حکومت دیکتاتوری بدهید و از رفتارهای خودسرانه و متعصبانه دفاع کنید. شاید هم برعکس، کمی با افرادی که می‌خواهند «تغییر» ایجاد کنند همسو شده باشید، و عملیات تروریستی را لازمه‌ی تغییر بدانید! چه کسی می‌خواهد در این دوراهی قرار بگیرد؟ به همین خاطر بازی Orwell را پیشنهاد نمی‌کنیم.

در بررسی‌های چک‌پوینت در کنار انتخاب بازی‌های متفاوت با ایده‌های بکر و جذاب،‌ به ارزش‌هایی فراتر از استانداردهای کیفی بازی‌ها نیز دقت می‌کنیم. به عنوان مثال در این اپیزود یک بازی را بررسی کرده‌ایم که می‌تواند بخشی از ذهن و وجدان شما به عنوان یک شهروند را درگیر کند. این سوال را در ذهن شما به وجود بیاورد که تصمیم درست چیست؟ بین امنیت ملی و حقوق شهروندی کدام‌یک اولویت دارد؟

در مورد چک‌پوینت بیشتر خواهید خواند و به صورت هفتگی نیز با ویدئوهای جدید و بررسی بازی‌های خاص، همراه خواهید شد. با این حال با دنبال کردن این زیرمجموعه‌ی جدید گیم‌نیوز در شبکه‌های اجتماعی اینستاگرام وتردز، و نیز دنبال کردن کانال یوتوب گیم‌نیوز می‌توانید ما را یاری کنید و در جریان آخرین محتواها باشید.

ارسال این خبر برای دوستان در شبکه های مجازی :
تلگرامواتساپایتاتوییترفیس بوکلینکدین