با شات ایکس همیشه در فناوری بروز باشید
نقد و بررسی بازی شاهزاده سرکش ایرانی
 The Rogue Prince Of Persia
عکس : بازی شاهزاده سرکش ایرانی

بازی Rogue Prince of Persia اکنون به صورت «دسترسی زودهنگام» (Early Access) برای ویندوز منتشر شده است. یک نسخه جدید و هیجان‌انگیز از سری بازی‌های محبوب « شاهزاده پارسی » که تفاوت‌های اساسی با بازی‌های قبلی این مجموعه دارد.

به گزارش سرویس اخبار بازی و گیمینگ سایت شات ایکس و به نقل از گیم نیوز این بازی توسط استودیو Evil Empire توسعه یافته و مثل همیشه یوبی‌سافت آن را منتشر می‌کند. یک تجربه جدید در سبک بازی‌های «روگ‌لایک» و «پلتفرمر» (سکوبازی) که باید حتما آن را تجربه کنید. در ادامه با معرفی کامل بازی Rogue Prince of Persia با گیم‌نیوز همراه باشید.

شاهزاده یاغی

بازی شاهزاده یاغی
عکس : بازی شاهزاده یاغی

گیم‌پلی بازی بر پارکور و مبارزات آکروباتیک تمرکز دارد. شخصیت اصلی، که به سادگی «شاهزاده» نامیده می‌شود، قابلیت‌های متنوعی از جمله دویدن روی دیوارها، پرش از دیوار به دیوار، تاب خوردن و… را داراست. مبارزات بازی شامل حملات نزدیک و دوربرد، لگد‌هایی که دشمنان را به عقب پرتاب می‌کند و دور زدن دشمنان با پرش از روی آن‌ها است. شاهزاده با یک سلاح اصلی و یک سلاح فرعی مسلح شده و می‌تواند تجهیزات خود را حتی در حین مبارزه تغییر دهد.

بازی دارای المان‌های روگ‌لایک است و شاهزاده یک آرتیفکت مرموز دارد که به او اجازه سفر در زمان را می‌دهد. به این ترتیب از مرگ دائمی جلوگیری کرده و به منطقه‌ای به نام «واحه» بازمی‌گردد که در آن می‌تواند مهارت‌ها و سلاح‌های خود را ارتقاء دهد. داستان بازی در شهر «تیسفون» و اطراف آن رخ می‌دهد. پس از اینکه شاهزاده ارتش «هون‌ها» را تحریک می‌کند، رئیس آن‌ها، نوگای، ارتشی از سربازان تسخیر شده را برای نابودی شهر فرستاده و شاهزاده مأمور مقابله با این تهدید می‌شود.

توسعه‌دهندگان بازی، پیش از این بر محتوای قابل دانلود بازی Dead Cells کار می‌کردند. آن‌ها این پروژه را در مرحله آلفا به یوبی‌سافت پیشنهاد دادند. بازی هیچ ارتباطی با سایر بازی‌های Prince of Persia ندارد، اما تیم توسعه‌دهنده با تمرکز بر اصول بازی‌های گذشته (مانند حرکت سریع، مبارزات آکروباتیک و محیط‌های پر از تله) سعی در بازآفرینی آن‌ها در یک بازی روگ‌لایک داشته‌اند.

بازی Rogue Prince of Persia با ترکیبی از پلتفرمینگ روان، مبارزات آکروباتیک سریع و اولین فصل از یک داستان ماجراجویی دراماتیک، یک چالش جذاب اما دسترسی‌پذیر را ارائه می‌دهد. با کشف شخصیت‌ها و اطلاعات جدید، شما در تلاش برای نجات پرشیا از حمله هون‌ها هستید و به عنوان قهرمانی که همیشه می‌خواستید باشید، جایگاه خود را در خانواده سلطنتی پیدا می‌کنید.گیم‌پلی و داستان بازی Rogue Prince of Persia

بازی Rogue Prince of Persia
عکس : بازی Rogue Prince of Persia

بازی Rogue Prince of Persia به عنوان یکی از موردانتظارترین بازی‌های سال، تجربه‌ای نوین و هیجان‌انگیز را ارائه می‌دهد. بازی به بازیکنان اجازه می‌دهد تا در نقش شاهزاده‌ای جسور و ماهر در مبارزه و پارکور، به ماجراجویی در دنیایی پر از چالش و خطر بپردازند.

گیم‌پلی بازی بر مبارزات آکروباتیک و سکوبازی متمرکز است. بازیکنان این امکان را دارند تا با استفاده از حرکات مختلف و ترکیبی از سلاح‌ها، به مقابله با دشمنان بپردازند. هر دور از بازی منحصر به فرد است و بازی‌کنندگان در هر بار اجرا، سلاح‌ها، آیتم‌ها و الگوهای حضور دشمنان جدیدی را کشف می‌کنند. ویژگی‌های اصلی روگ‌لایک که بازی‌کنندگان را مجبور می‌کنند استراتژی‌های متفاوتی را امتحان کنند.The Rogue Prince Of Persia
عکس : The Rogue Prince Of Persia

داستان بازی در شهر تیسفون، پایتخت امپراتوری پارس، جریان دارد. بازی‌کنندگان در نقش شاهزاده‌ای قرار می‌گیرند که مسئولیت دفاع از شهر در برابر حمله ارتش هون‌ها را بر عهده دارد. این ارتش توسط نوگای، رئیس هون‌ها، هدایت می‌شود. خبیث خطرناکی که با استفاده از جادوی شمنی فاسد، به دنبال نابودی شهر است. همچنین بازی‌کنندگان در طول بازی با شخصیت‌های مختلفی ملاقات می‌کنند و داستان بازی به صورت غیرخطی پیش می‌رود. بازیکنان باید قطعات پازل داستان را کنار هم قرار دهند و با هر بار اجرای مجدد بازی، اطلاعات جدیدی را کشف کنند.

بازی Rogue Prince of Persia با ترکیبی از گیم‌پلی سریع و سکوبازی مرگ‌آفرین، یک تجربه بی‌نظیر بین این دو عنصر را ایجاد می‌کند. بازی‌کنندگان می‌توانند از تنوع سلاح‌ها مانند تبر، شمشیر، نیزه و… لذت ببرند. اما همچنان نقطه اتکای گیم‌پلی بازی، حرکات آکروباتیک مانند پشتک، لیز خوردن و دویدن روی دیوار برای پیشرفت و کاوش در هر منطقه هستند.بازی‌کنندگان باید با هر چالشی سازگار شوند. تجهیزات خود را بهبود بخشند و از اشتباهات خود درس بگیرند تا در این بازی پلتفرمر روگ‌لایک پیشرفت کنند. تریلر بازی نشان می‌دهد که شاهزاده با مهارت با مهاجمان مبارزه می‌کند، اما مجبور است خود را فدا کند تا شهر را نجات دهد.

بازی Rogue Prince of Persia یک تجربه جدید و هیجان‌انگیز را برای طرفداران مجموعه شاهزاده پارسی و همچنین علاقه‌مندان به بازی‌های روگ‌لایک ارائه می‌دهد. این بازی با ترکیبی از المان‌های کلاسیک و نوآوری‌های جدید، مطمئناً می‌تواند ساعت‌ها سرگرمی و چالش را برای بازیکنان به ارمغان بیاورد.نسخه کامل بازی Rogue Prince of Persia

بازی Rogue Prince of Persia در حال حاضر به صورت Early Access عرضه شده است. این بازی تا حدود یک سال دیگر تکمیل شده و نسخه نهایی آن عرضه خواهد شد. توسعه‌دهندگان در نظر دارند تا طی این مدت، بازخوردهای بازیکنان را جمع‌آوری کرده و بر اساس آن‌ها، به بهبود و افزودن محتوای جدید به بازی بپردازند. این فرآیند شامل اضافه کردن مراحل جدید، سلاح‌ها، دشمنان، غول‌آخرها و فصل‌های داستانی می‌شود که به تجربه کلی بازی عمق بیشتری می‌بخشد. هدف از این دوره دسترسی زودهنگام ارائه یک بازی کامل و پولیش شده است که تمامی انتظارات طرفداران را برآورده سازد.

اگر شما هم به دنبال یک ماجراجویی جدید در دنیای بازی‌های ویدئویی هستید، Rogue Prince of Persia می‌تواند انتخابی عالی باشد.

ارسال این خبر برای دوستان در شبکه های مجازی :
تلگرامواتساپایتاتوییترفیس بوکلینکدین