با شات ایکس همیشه در فناوری بروز باشید
راک‌استار نزدیک به ۲۰۰ خودرو را از بازی آنلاین GTA Online حذف کرد
عکس : بازی آنلاین GTA V با نام GTA Online
.
بخش آنلاین بازی محبوب GTA V که GTA Online نام دارد؛ با گذشت حدود ۱۰ سال از عرضه این بازی، همچنان پشتیبانی شده و به طور منظم، آپدیت‌هایی را از سوی استودیوی راک‌استار گیمز دریافت می‌کند. در جدیدترین آپدیت این عنوان که San Andreas Mercenaries نام دارد؛ شاهد حذف ۱۸۹ خودرو و موتورسیکلت از این بازی هستیم که خشم هواداران آن را برانگیخته است.
ین استودیو مدتی پیش اعلام کرده بود که قصد حذف برخی از وسایل نقلیه کم استفاده از این بازی را دارد؛ اما باور‌ها بر این بود که نهایتا تعداد انگشت شماری اتومبیل از GTA Online حذف می‌شوند. کاربرانی که پیش‌تر این خودرو‌ها را خریداری کرده بودند؛ همچنان به آنها دسترسی خواهند داشت. خرید برخی از این اتومبیل‌ها همچنان برای کاربران سرویس اشتراکی GTA پلاس میسر بوده که موجب خشم بیشتر هواداران GTA Online شده است.

به گفته راک‌استار، این سیاست جهت بهبود تجربه خرید خودرو در بازی GTA Online اعمال شده است؛ اما اکثریت کاربران عقیده دارند که حذف محتوا از یک بازی، هرگز حرکت صحیحی نیست و این استودیو احتمالا قصد داشته تا با این رویکرد، تعداد کاربران سرویس GTA پلاس را افزایش دهد.
موفقیت بی حد و مرز GTA Online، درآمدی باورنکردنی برای استودیوی راک‌استار گیمز و همچنین شرکت تیک-تو اینتراکتیو را به همراه داشت؛ اما این امر موجب کاهش تمرکز این استودیو برای توسعه بازی‌های جدید و همچنین افزایش طمع آنها برای درآمدزایی از بازی قدیمی GTA V شد. در سال‌های اخیر، این استودیو با چالش‌های درون-سازمانی بسیاری نیز روبرو شده و برای مثال، بسیاری از عوامل قدیمی آن از جمله «دن هاوزر» هم بنیان‌گذار راک‌استار، این استودیو را ترک کردند.

آپدیت San Andreas Mercenaries که چند ماموریت جدید، یک اسلحه جدید، یک هواپیمای جت و همچنین آپگرید‌هایی برای پایگاه هوایی «Avenger» را به بازی اضافه کرده است؛ مشکلات دیگری را نیز به غیر از حذف این خودرو‌ها به همراه داشته و برای مثال، باگ جدیدی را به دزدی بزرگ Cayo Perico (بهترین راه کسب درآمد در GTA Online) اضافه کرده است.

با استناد به شایعات، احتمال این وجود داشته که راک‌استار در آینده نزدیک از بازی GTA 6 رونمایی کند. البته، بعید به نظر می‌رسد که این امر نیز موجب پایان کار بخش آنلاین و پر درآمد بازی GTA V شود.ارسال این خبر برای دوستان در شبکه های مجازی :
تلگرامواتساپایتاتوییترفیس بوکلینکدین