با شات ایکس همیشه در فناوری بروز باشید
خبر هیجان‌انگیز برای هواداران «بازی تاج و تخت»/ هوش مصنوعی کار مارتین را تمام کرد!
عکس : بازی تاج و تخت
.

ظاهرا ChatGPT از کشتن شخصیت‌های اصلی اجتناب کرده است، ویژگی ای که از نقاط قوت بازی تاج و تخت و ترانه یخ و آتش به حساب می آید، اما به غیر از آن تقریبا متنی وفادارانه و متناسب با جلدهای دیگر این مجموعه نوشته است. استفاده سوین از هوش مصنوعی مورد انتقاد برخی قرار گرفت و البته برخی هم از آن استقبال کردند. او پس از تجربه کار با هوش مصنوعی پاسخ خود را به انتقادات و نظراتش را درباره نسخه نهایی ChatGPT ، به اشتراک گذاشت.

او می‌گوید: «مدل‌های بزرگ زبانی می‌توانند بسیار ترسناک باشند، اما این پروژه باعث شد به آینده نویسندگان و هوش مصنوعی خوش‌بین‌تر باشم. این پروژه نشان می‌دهد که مدل‌های زبانی بزرگ مانند ChatGPT می‌توانند صدها صفحه متن و روایت نوشته شده را هنگام تصمیم‌گیری درباره روند داستان در نظر بگیرند، که می‌تواند به نویسندگان کمک کند تا به سرعت مشکلات و تناقضات طرح خود را برطرف کنند. همچنین نشان می‌دهد که هوش مصنوعی تنها می‌تواند کاری را انجام دهد که قبلاً انجام شده است.

این پروژه به من اطمینان داد که هوش مصنوعی به این زودی ها جایگزین آثار ادبی منحصر به فرد نخواهد شد. من معتقدم هوش مصنوعی در نوشتن مرگ شخصیت ها به طور خاص مشکل داشت، زیرا اکثر نویسندگان و در نتیجه، بیشتر داده های آموزشی، در کشتن شخصیت های اصلی مردد هستند. این ویژگی ای است که جرج آر.آر. مارتین را از سایر نویسندگان متمایز می کند. او برای سرنوشت قهرمانان داستان هایش، تصمیمات غیرمتعارف و شگفت انگیزی می گیرد. در این مرحله، هوش مصنوعی تنها می‌تواند آنچه معمول است را انجام دهد. در کمال تعجب، نسبت به قبل از شروع این پروژه مطمئن تر هستم نویسندگانی که تصمیمات خلاقانه و غیرمنتظره می گیرند قابل جایگزینی نیستند.»در حالی که هنوز مشخص نیست که این مجموعه کتاب چگونه به پایان می رسد، پایان سریال «بازی تاج و تخت» بحث برانگیز بود. حوادث فصل هشتم با سرعتی خیره کننده گذشت. اما نتیجه این ماجرا در کتاب ها می تواند متفاوت باشد.

مارتین درباره وضعیت کتاب بادهای زمستان، اطلاع رسانی کوتاهی کرده است. در این بین، مارتین چندین کتاب منتشر کرد، از جمله آتش و خون، که سریال خاندان اژدها شبکه HBO با اقتباس از آن بود.

پس از بیش از ۱۲ سال انتظار برای انتشار رسمی بادهای زمستان، عجیب نیست که برخی برای نتیجه‌گیری به هوش مصنوعی روی آورده‌اند. اصول اخلاقی استفاده از هوش مصنوعی برای به پایان رساندن یک مجموعه داستان همچنان مبهم است، اما سوین اصرار دارد که ChatGPT هنوز برای جمع‌بندی صحیح کتاب‌ها آماده نیست. احتمالاً رقابتی بین جرج آر. آر. مارتین، HBO و هوش مصنوعی بوجود می آید تا ببینند چه کسی می تواند نتیجه بهتری را برای کتاب های بازی تاج و تخت رقم بزند.

ارسال این خبر برای دوستان در شبکه های مجازی :
تلگرامواتساپایتاتوییترفیس بوکلینکدین