با شات ایکس همیشه در فناوری بروز باشید
پیکسل ۹ و پیکسل فولد پرچمدار جدید گوگل با قابلیت ارتباط ماهواره‌ای
عکس : ارتباط ماهواره ای در موبایل
.

- گفته می‌شود کمپانی گوگل که با سری گوشی‌های پیکسل یکی از جدی‌ترین رقبای آیفون به شمار می‌رود قصد دارد برای گوشی‌های پیکسل ۹ و پیکسل فولد ، قابلیت هیجان‌انگیز ارتباط ماهواره‌ای اظطراری را فعال کند.به گزارش سرویس اخبار موبایل سایت شات ایکس و به نقل از ایتنا سایت Android Authority به نقل از یک منبع آگاه نوشت: ازجمله تمهیداتی که کمپانی گوگل در ارتقای پرچمدار جدید خود در نظر گرفته، بهبود مودم سری پیکسل ۹ و فراهم‌سازی قابلیت ارتباطات ماهواره‌ای در این سری گوشی‌هاست.

این قابلیت از طریق مجموعه‌ای از سؤالات از کاربر می‌پرسد که در چه شرایطی قرار دارد. سپس به او کمک می‌کند تا گوشی را به سمت ماهواره نگه دارد و پیام اضطراری خود را بفرستد.

گوگل با پشتیبانی از NTN در مودم اگزینوس 5400، که از تراشه تنسور G4 و تولید کمپانی سامسونگ خواهد بود، قرار است پرچمداران آتی خود را به قابلیت ارتباط ماهواره‌ای مجهز می‌کند.

نکته مهم در این قابلیت هیجان‌انگیز این است که کاربران از طریق این ویژگی تنها امکان ارسال پیام متنی را دارند و برقراری تماس صوتی در دسترس آن‌ها نخواهد بود. این کار ظاهراً از طریق اپی موسوم به Satellite Gateway انجام می‌گیرد.

ارسال این خبر برای دوستان در شبکه های مجازی :
تلگرامواتساپایتاتوییترفیس بوکلینکدین