با شات ایکس همیشه در فناوری بروز باشید
گوگل برای حفظ اخبار در نتایج جستجوی اینترنتی با کانادا موافقت کرد
عکس : بخش خبری گوگل
.

دولت کانادا و گوگل به توافقی برای حفظ اخبار در نتایج جستجوی اینترنتی این شرکت دست یافتند.

به گزارش رویترز، طبق توافق مذکور شرکت فناوری آمریکایی باید سالانه ۱۰۰ میلیون دلار کانادایی به ناشران اخبار در این کشور بپردازد.این معامله نگرانی های گوگل درباره قانون اخبار آنلاین را برطرف می کند که هدف آن وادار کردن شرکت های بزرگ اینترنتی به اشتراک گذاری درآمدهای تبلیغاتی با ناشران اخبار کانادایی است.

پاسکال سنت اونگ وزیر میراث کانادا در بیانیه ای اعلام کرد:پس از چند هفته مذاکرات ثمربخش، با خوشحالی اعلام می کنم ما و گوگل مسیری برای اجرای قانون اخبار آنلاین یافتیم.

قانون اخبار آنلاین کانادا بخشی از یک روند جهانی است که شرکت های بزرگ اینترنتی را وادار به پرداخت هزینه برای اخبار می کند. پارلمان این کشور در ماه ژوئن قانون را تصویب کرد و دولت نیز مشغول نهایی کردن قوانین تا پایان مهلت تعیین شده(۱۹ دسامبر سال جاری میلادی) است.

گوگل پیش از این اعلام کرده بود اخبار را در پلتفرمش مسدود می کند زیرا قانون وضع شده در کانادا بسیار سختگیرانه تر از نمونه های مشابه در اروپا و استرالیا است و نگرانی هایی در شرکت ایجاد کرده است.

ماه گذشته صنعت اخبار کانادا از نگرانی های گوگل درباره قانون جدید پشتیبانی کرد.

از سوی دیگر متا پلتفرمز و دیگر شرکت های بزرگ اینترنتی که هدف این قانون هستند نیز هم اکنون اشتراک گذاری اخبار در فیس بوک و اینستاگرام را به دلیل همین نگرانی ها مسدود کرده اند.

ارسال این خبر برای دوستان در شبکه های مجازی :
تلگرامواتساپایتاتوییترفیس بوکلینکدین