با شات ایکس همیشه در فناوری بروز باشید
طراحی جدید رابط کاربری آب و هوا گوگل
عکس : رابط کاربری آب و هوا گوگل
.

چند ماه پیش بود که رابط کاربری هواشناسی گوگل تغییر قابل توجهی در طراحی داشته است. این طراحی جدید به کاربران گوشی‌های پیکسل گوگل دسترسی ساده‌تری به اطلاعات لازم ارائه می‌داد. حالا این طراحی تغییر یافته بالاخره برای موبایل‌های غیر پیکسل عرضه شده است. بیاید با هم طراحی جدید رابط کاربری آب و هوا گوگل را ببینیم.طراحی جدید رابط کاربری آب و هوا گوگل

ظاهر بازطراحی‌شده آب‌وهوای گوگل به کاربران اجازه می‌دهد به راحتی سه داده مختلف آب و هوا را مشاهده کنند. به این صورت که پیش بینی امروز یا فردا را ببینید و یا چشم انداز کامل آب و هوای 10 روزه را بررسی کنند.

در حالی که این گزینه‌ها در طراحی قبلی هم در دسترس بودند، کاربران مجبور بودند تب‌ها را عوض کنند تا به گزینه‌های مختلف برسند. اکنون، تنها کاری که آنها باید انجام دهند این است که به پایین اسکرول کنند تا با اطلاعات سطح رطوبت، سرعت باد، فشار و شاخص UV، نگاهی عمیق به وضعیت آب و هوا داشته باشند.

ظاهر بازطراحی شده رابط کاربری هواشناسی گوگل ابتدا در موبایل‌های پیکسل خود این شرکت در دسترس قرار گرفت. با این حال، هر چند بسیار کند اما ظاهر آب‌وهوای به روز شده جدید به سایر محصولات اندرویدی اضافه می‌شود. آنطور که گفته می‌شود، گوشی‌های سامسونگ در میان اولین‌ها هستند.

رابط کاربری هواشناسی از نظر فنی یک برنامه مجزا نیست و در برنامه جستجوی Google برای تلفن‌های اندرویدی تعبیه شده است. برای دسترسی به آن، کاربران باید «weather» را در نوار جستجوی خود تایپ کنند.

در ماه‌های گذشته، گوگل سرمایه‌گذاری زیادی برای ساده‌تر کردن نمایش این اطلاعات آب‌وهوا کرده است. جدا از تغییر ظاهر رابط کاربری، این شرکت یک مدل قدرتمند پیش‌بینی جدید را از طریق گزارشی که ماه گذشته در Science منتشر شد، معرفی کرد. این مدل که GraphCast نام دارد، به هوش مصنوعی متکی است و برای ارائه پیش‌بینی‌های آب و هوای 10 روزه در کمتر از یک دقیقه استفاده می‌شود.

ارسال این خبر برای دوستان در شبکه های مجازی :
تلگرامواتساپایتاتوییترفیس بوکلینکدین