با شات ایکس همیشه در فناوری بروز باشید
گوگل رسماً فعالیت اپلیکیشن محبوب پادکست را متوقف کرد
عکس : اپلیکیشن پادکست
.

بر اساس گزارش‌های منتشرشده، اپلیکیشن « گوگل پادکست» در سال ۲۰۲۴ به طور رسمی تعطیل خواهد شد و گوگل به جای آن، « یوتیوب موزیک » را به عنوان خانه جدید پادکست‌ها معرفی خواهد کرد.به گزارش سرویس اخبار اینترنت و شبکه سایت شات ایکس و به نقل از سیتنا این اقدام گوگل، آخرین حلقه از چرخه‌ای است که این شرکت در حال طی کردن آن بوده است.

گوگل معمولاً با معرفی یک سرویس جدید و شرح ویژگی‌های منحصربه‌فرد آن، پاسخی به نیاز کاربران ارائه می‌دهد، اما پس از مدتی با افزودن چند ویژگی دیگر به آن اپلیکیشن، به سرعت آن را فراموش کرده و به سراغ سرویس یا محصول جدیدی می‌رود. در نهایت هم اپلیکیشن قبلی را برای همیشه کنار گذاشته و به توسعه و معرفی رقیب جدیدی می‌پردازد.

در مورد تعطیلی «گوگل پادکست»، گوگل به این موضوع اشاره کرده که یوتیوب به عنوان پلتفرمی محبوب‌تر برای گوش دادن به پادکست‌ها شناخته می‌شود.

براساس آمار ارائه‌شده توسط شرکت تحقیقاتی ادیسون، حدود ۲۳ درصد از شنوندگان پادکست در آمریکا، یوتیوب را به عنوان پلتفرم اصلی خود انتخاب می‌کنند، در حالی که این رقم برای «گوگل پادکست» تنها چهار درصد است.

گوگل احتمالاً با این تصمیم قصد دارد قدرت رقابتی «یوتیوب موزیک» را در برابر سایر پلتفرم‌های محبوب موسیقی همچون اسپاتیفای، اپل موزیک و آمازون موزیک افزایش دهد.

پیش از این نیز گوگل، استراتژی مشابهی را برای انتقال کاربران از «گوگل پلی موزیک» به «یوتیوب موزیک» پیش از تعطیلی سرویس قبلی در سال ۲۰۲۰ به کار گرفته بود.

با این حال، بسیاری معتقدند که این روند نشان‌دهنده یک الگوی تکراری در گوگل است که می‌تواند اعتماد کاربران را نسبت به محصولات جدید این شرکت به مخاطره بیندازد. قبرستان گوگل مملو از اپلیکیشن‌های فراموش‌شده‌ای است که همین سرنوشت را تجربه کرده‌اند.

ارسال این خبر برای دوستان در شبکه های مجازی :
تلگرامواتساپایتاتوییترفیس بوکلینکدین