با شات ایکس همیشه در فناوری بروز باشید
میدجورنی : صفر تا صد هوش Midjouney؛ ساخت عکس با هوش مصنوعی
عکس : ساخت عکس با هوش مصنوعی - مید جورنی
.
Midjouney آزمایشگاه تحقیقاتی مستقلی است که یک برنامه هوش مصنوعی اختصاصی با همین نام تولید و تصاویری را از توضیحات متنی ایجاد می‌کند. این ابزار در حال حاضر در نسخه بتاست‌ و در ۱۲جولای۲۰۲۲ وارد بازار شده است. تیم Midjouney توسط دیوید هولز که از بنیانگذاران Leap Motion بود، رهبری می‌شود. هولز در آگوست۲۰۲۲ به رسانه رجیستر گفت این شرکت سودآور بوده است. کاربران با استفاده از دستورات ربات دیسکورد آثار هنری را با Midjouney ایجاد می‌کنند. در ۱۴مارس۲۰۲۲، سرور دیسکورد با درخواست ارسال عکس‌های با کیفیت بالا برای آموزش راه‌اندازی شد.این شرکت روی بهبود الگوریتم‌های خود کار می‌کند و هر چند ماه یک‌بار نسخه‌های جدیدی را منتشر می‌کند. نسخه 2 الگوریتم آنها در آوریل۲۰۲۲ و نسخه۳ در جولای راه‌اندازی شد. در ۱۰نوامبر۲۰۲۲، تکرار آلفای نسخه۴ برای کاربران منتشر شد.


راه دسترسی
Midjouney در حال حاضر فقط از طریق یک ربات دیسکورد در حساب رسمی آنها از طریق پیام مستقیم به ربات یا با دعوت از ربات به یک سرور شخص ثالث قابل دسترسی است. برای تولید تصاویر،کاربران از دستور /imagine استفاده و یک اعلان را تایپ می‌کنند. سپس ربات یک تصویر را برمی‌گرداند.Midjouney همچنین در حال کار روی یک رابط وب است.
بنیانگذار دیوید هولز می‌گوید هنرمندان را به عنوان مشتریان می‌بیند نه رقبا Midjouney. هولز به رسانه رجیستر گفت که هنرمندان از Midjouney برای نمونه‌سازی سریع مفاهیم هنری استفاده می‌کنند تا قبل از شروع کار خودشان را به مشتریان نشان دهند.
از آنجا که این مجموعه آموزشی ممکن است شامل آثار هنرمندان‌ دارای حق چاپ باشد برخی هنرمندان Midjouney را به بی‌ارزش ساختن آثار خلاقانه اصلی متهم کرده‌اند. شرایط خدمات این ابزار کاربردی شامل یک خط‌مشی حذف DMCA است که به هنرمندان اجازه می‌دهد در صورتی که معتقدند نقض حق نسخه‌برداری مشهود است، درخواست کنند آثارشان از مجموعه حذف شود.
صنعت تبلیغات به‌سرعت از ابزارهای هوش مصنوعی مانند Midjouney، DALL-E و Stable Diffusion استفاده کرده است. ابزارهایی که تبلیغ‌کنندگان را قادر می‌سازد محتوای اصلی تولید و ایده‌های توفان فکری سریع ایجاد کنند، فرصت‌های جدیدی مانند تبلیغات سفارشی ایجاد شده برای افراد، روشی جدید برای ایجاد جلوه‌های ویژه یا حتی کارآمدتر کردن تبلیغات تجارت الکترونیکی را فراهم می‌کنند.

ماجرای چاپ تصویری در ایتالیا
در ایتالیا، روزنامه پیشرو Corriere della Sera کمیکی را منتشر کرد که با Midjouney توسط نویسنده در آگوست ۲۰۲۲ ایجاد شد. چارلی وارزل از Midjouney برای تهیه دو تصویر از الکس جونز برای خبرنامه وارزل در آتلانتیک از این ابزار استفاده کرد. استفاده از تصویر تولید شده توسط هوش مصنوعی مورد انتقاد افرادی قرار گرفت که احساس می‌کردند این کار هنرمندان را بیکار می‌کند. وارزل در مقاله‌ای درباره تصمیم خود برای استفاده از تصاویر تولید شده، اقدام خود را اشتباه خواند. یک تصویر Midjouney مقام اول را در مسابقه هنر دیجیتال در نمایشگاه ایالتی کلورادو در سال 2022 کسب کرد. جیسون آلن، دستوری را نوشت که Midjouney را به تولید تصویر هدایت کرد، تصویر را روی بوم چاپ کرد و با نام Jason M. Allen via Midjouney در مسابقه شرکت کرد. دیگر هنرمندان دیجیتال از این خبر ناراحت شدند. آلن عذرخواهی نکرد و اصرار داشت از قوانین مسابقه پیروی کرده است. داوران دو دسته شده بودند و از این که Midjouney از هوش مصنوعی برای تولید تصاویر استفاده می‌کرد، بی‌اطلاع بودند گرچه بعدا گفتند اگر این را می‌دانستند به هر حال جایزه برتر را به آلن می‌دادند. این رویداد شبیه اتفاقی بود که سال۱۹۵۸ در داستان کوتاه «Thing of Beauty» نوشته دیمون نایت توضیح داده شد. در داستان، مردی از یک ماشین برای ایجاد تصویر برنده در یک مسابقه هنری استفاده می‌کند. همان‌طور که در حادثه کلورادو، داوران داستان متوجه نشدند که تصویر توسط ماشین ایجاد شده است.

کتاب کودکان
در دسامبر۲۰۲۲، از Midjouney برای ایجاد یک کتاب کودکان با هوش مصنوعی در یک تعطیلات آخر هفته استفاده شد. این کتاب با عنوان «آلیس و درخشش»، دختر جوانی را نشان می‌دهد که رباتی می‌سازد که خودآگاه می‌شود. خالق اثر، ساعت‌ها وقت صرف کرد تا درخواست‌های Midjouney را تغییر دهد، و صدها نتیجه تولیدشده را رد کرد تا درنهایت ۱۳ تصویر برای کتاب انتخاب شود. هم محصول و هم فرآیند مورد انتقاد قرار گرفت. یکی از هنرمندان در پاسخ به این کار نوشت: «مشکل اصلی این است که این کار براساس کار هنرمندان آموزش‌دیده است. این خلاقیت‌های ما، سبک‌های متمایز ماست که ما خلق کردیم و رضایت ندادیم که مورد استفاده قرار گیرد.»
در ژانویه سال 2023، سه هنرمند سارا اندرسن، کلی مک‌کرنان و کارلا اورتیز شکایتی را برای نقض حق چاپ علیه Stability AI،Midjouney و DeviantArt تنظیم و ادعا کردند این شرکت‌ها با آموزش ابزارهای هوش مصنوعی روی پنج میلیارد تصویر، حقوق میلیون‌ها هنرمند را نقض کرده‌اند.

چطور از آن استفاده کنیم؟
می‌توانید از Midjouney Bot در سرور رسمی دیسکورد و همچنین در هر سرور دیسکورد دیگری که در آن راه‌اندازی شده است استفاده کنید. اگر می‌خواهید ربات را به انجمن خود دعوت کنید، دستورالعمل‌های مخصوص به آن نیز وجود دارد.
Midjouney هشدار داده است: «از ابزارهای ما برای ساختن تصاویری که ممکن است باعث تحریک، ناراحتی یا درام شوند استفاده نکنید. این شامل محتوای بزرگسالان نیز هست. مطمئن شوید که با دستورالعمل‌های محتوای کامل آشنا هستید. با استفاده از ربات ما، مهم نیست در کجا این کار را انجام می‌دهید، با این دستورالعمل‌ها و همچنین شرایط خدمات ما موافقت می‌کنید.»

در ادامه راهنمای Midjouney برای استفاده از آن را بخوانید.

اولین تصویر خود را بسازید
هنگامی که شروع به استفاده از ابزار ما کردید، می‌توانید قبل از نیاز به اشتراک، تعداد محدودی تصویر ایجاد کنید. شما حدود 25 استفاده رایگان از دستور /imagine یا سایر پرس‌وجوها (تغییرها، ارتقا) خواهید داشت. این کاربردها با نام‌های «شغل» یا «دقیقه‌های گرافیکی» نیز شناخته می‌شوند. آیا از قبل در سرور دیسکورد هستید که ربات Midjouney ما در آن راه‌اندازی شده است؟ اگر چنین است، به مرحله یک بروید.اگر درحال‌حاضر با ربات در سرور Discord نیستید، می‌توانید با این لینک به سرور رسمی Midjouney بپیوندید: https://discord.gg/midjouney

1- یکی از کانال‌های # newbies را از نوار کناری انتخاب کنید
هیچ کانال # تازه‌ای را نمی‌بینید؟
اگر در سرور رسمی Midjouney Discord هستید و هنوز آنها را نمی‌بینید، برنامه Discord خود را مجدد راه‌اندازی کنید.
از طرف دیگر، ممکن است در سرور رسمی نباشید. همچنین می‌توانید با ابزار ما در سرور دیگری که Midjouney Bot را دعوت و راه‌اندازی کرده است، تصاویر ایجاد کنید: دستورالعمل‌های موجود را بخوانید یا از کاربران باتجربه‌تر بخواهید که شما را به سمت یکی از کانال‌های ربات در آن سرور راهنمایی کنند. همچنین می‌توانید با دنبال کردن دستورالعمل، ربات را به سرور خود اضافه کنید.

2- از دستور /imagine استفاده کنید
برای استفاده از ربات Midjouney، از یک فرمان اسلش دیسکورد در کانال ربات مانند #newbies-1 استفاده کنید. شروع به تایپ /imagine کنید و متوجه خواهید شد که چیزی بالای متن شما ظاهر می‌شود.
روی گزینه /imagine کلیک کنید یا ضربه بزنید: فیلد prompt ایجاد می‌شود و اکنون می‌توانید هر آنچه را می‌خواهید ربات تولید کند اضافه کنید. مطمئن شوید که به خط‌مشی محتوا و نظارت ما احترام می‌گذارید و از تصاویر ناراحت‌کننده اجتناب کنید. بدون توجه به این‌که در کجا از ربات استفاده می‌کنید، توجه به این قانون هنوز مورد نیاز است.
همچنین می‌توانید برای ایجاد فیلد درخواست، Spacebar، Tab یا Enter را فشار دهید. دستورات اسلش ربات فقط در کانال‌های ربات کار می‌کنند. تایپ‌کردن /imagine در کانال‌های معمولی مانند #trial-support کار نخواهد کرد.
هنگامی که از درخواستی که نوشتید راضی بودید، Enter را فشار دهید یا پیام خود را ارسال کنید. این درخواست شما را به ربات Midjouney ارسال و به‌زودی شروع به تولید تصاویر شما می‌کند.

3- منتظر بمانید تا ربات Midjouney درخواست شما را پردازش کند
درخواست‌ها یک دقیقه طول می‌کشد تا چهار گزینه براساس درخواست شما ایجاد شود.

4- تصویر خود را ارتقا دهید یا تغییرات ایجاد کنید
پس از اتمام تولید یک شبکه ۲۲ تایی از تصاویر، دو ردیف از دکمه‌ها ظاهر می‌شوند:
در ردیف بالا: U1، U2، U3 و U4 دکمه‌هایی برای افزایش مقیاس تصویر انتخابی شما هستند. افزایش مقیاس یک تصویر، یک نسخه بزرگ‌تر تقریبا۱۰۲۴ در ۱۰۲۴ پیکسلی از تصویر انتخاب شده ایجاد می‌کند. به طور پیش‌فرض، این کار جزئیات بیشتری را نیز ایجاد می‌کند.در ردیف پایین: V1، V2، V3 و V4 دکمه‌هایی برای ایجاد تغییرات تصویر انتخابی شما هستند. ایجاد تغییرات چهار تصویر جدید ایجاد می‌کند که از نظر سبک و ترکیب کلی شبیه به تصویری است که انتخاب کرده‌اید.
بعد از این‌که از دکمه U برای ارتقای سطح استفاده کردید، چند گزینه دیگر خواهید داشت.

5- تصویر خود را ذخیره کنید
می‌توانید روی تصویر کلیک کنید تا آن را در اندازه کامل باز کنید و سپس راست کلیک، ذخیره تصویر را انتخاب کرده تا آن را در رایانه محلی خود ذخیره کنید. اگر از تلفن همراه استفاده می‌کنید، می‌توانید روی تصویر ضربه بزنید و سپس روی نماد دانلود در گوشه بالا سمت راست ضربه بزنید. تصویر ارتقا یافته شما (و تصاویر شبکه 2×2) بلافاصله در گالری وبسایت شما در midjouney.com/app قابل مشاهده خواهد بود.

6- ارسال نتایج به DM خود (پیام‌های مستقیم)
می‌توانید از ربات Midjouney بخواهید که یک پیام مستقیم دیسکورد حاوی نتایج نهایی شما را برای شما ارسال کند. برای انجام این کار، با ایموجی پاکت نامه به یکی از پیام‌های ربات که حاوی یک نسل تمام شده است واکنش نشان دهید. هم با تصاویر تکی ارتقا یافته و هم با شبکه‌های 2x2 کار می‌کند.

7- اگر می‌خواهید بیشتر ایجاد کنید، مشترک پولی شوید
25 تست رایگان شما در حال حاضر منقضی نمی‌شوند اما تمدید هم نمی‌شوند. هنگامی که از همه آنها استفاده کردید، می‌توانید از /subscribe در هر کانال ربات برای خرید عضویت استفاده کنید. پیوندی را که Midjouney ایجاد می‌کند دنبال کنید تا به صفحه اشتراک خود بروید.
برای اطلاع از قیمت‌ها و اطلاعات بیشتر می‌توانید به Billing and Licensing مراجعه کنید.

8- به عنوان مشترک، مستقیم به ربات پیام دهید تا با ربات یک به یک کار کند
اگر مشترک پولی هستید، می‌توانید از ربات در پیام‌های مستقیم خود به جای کانال عمومی با افراد دیگر استفاده کنید. تصاویری که در پیام‌های مستقیم شما ایجاد می‌شوند همچنان مشمول قوانین محتوا و نظارت هستند.
ارسال این خبر برای دوستان در شبکه های مجازی :
تلگرامواتساپایتاتوییترفیس بوکلینکدین