با شات ایکس همیشه در فناوری بروز باشید
چگونه از دستگاه‌های الکترونیک در گرمای شدید محافظت کنیم؟
عکس : محافظت از دستگاه‌های الکترونیک در گرما
.

از آنجا که تولید گرما اجتناب‌ناپذیر است، اکثر دستگاه‌های الکترونیک برای عملکرد بهتر مجهز به فن‌ها،‌ سینک‌های حرارتی و سایر مکانیزم‌های خنک‌کننده هستند. بااین‌حال، زمانی که دما خیلی بالا باشد، ممکن است این مکانیزم‌ها برای جلوگیری از داغ‌شدن بیش‌ازحد وسایل شما کافی نباشند.احتمال خرابی، کندی، داغ‌شدن، سوختن یا ازکارافتادن دستگاه یا اجزای آن با افزایش دما افزایش می‌یابد. ممکن است در فصل تابستان یا در محلی که زندگی می‌کنید، نتوانید به‌طور کامل از گرما ی شدید اجتناب نمایید، اما برای محافظت از دستگاه‌های خود در برابر اثرات گرما ی شدید می‌توانید یک‌سری کارها را انجام دهید.

>محافظت دربرابر گرما

در ادامه روش‌هایی را برای محافظت از گوشی، تبلت و لپ‌تاپ در گرمای شدید به شما معرفی می‌کنیم.

دستگاه‌های خود را از منابع گرما دور نگه دارید

اکثر دستگاه‌های الکترونیک در دمای اتاق بهترین عملکرد را دارند. دستگاه‌های خود را در زیر نور مستقیم خورشید یا در کنار اجاق گاز و شومینه قرار ندهید. اگر محل کارتان به پنجره نزدیک است و خورشید مستقیما روی وسایلتان می‌تابد، محل کارتان را تغییر دهید. اگر هم از تلفن همراه، روتر وای‌فای، لپ‌تاپ و… در فضای بیرون استفاده می‌کنید، این کار را زیر سایه انجام دهید. دستگاه‌های خود را حتی درصورت خاموش‌بودن، در خودرو رها نکنید، چون ممکن است دما در فضای بسته بیش‌ازحد بالا برود.

سراغ تهویه مناسب بروید

اگر فضای شما تهویه مناسبی داشته باشد، دستگاه‌های الکترونیکی می‌توانند دمای بالا را تحمل کنند. دستگاه‌های ثابت مانند روتر وای‌فای، رایانه‌ها و کنسول‌های بازی را در مکان‌هایی با تهویه مناسب و فضاهای تنگ قرار دهید. از قراردادن وسایل خود روی بالش، فرش و سایر سطوح نرم که می‌توانند جریان هوا را مسدود کنند، خودداری کنید. درعوض از پایه یا پد خنک‌کننده برای لپ‌تاپ یا تبلت خود استفاده کنید. اگر دستگاه شما یک قاب محافظ دارد، مطمئن شوید که اجازه عبور هوا از دستگاه شما را می‌دهد. به‌طور مرتب گردوغبار را از دستگاه‌های خود بگیرید. این گردوغبار یا پرزها در دریچه‌های کامپیوتر شما گیر می‌کنند و می‌توانند عملکرد فن‌ها را مختل کنند که خطر داغ‌شدن بیش‌ازحد را افزایش می‌دهد.

ازقاب‌های مقاوم در برابر حرارت استفاده کنید

استفاده از یک قاب محافظ ساخته‌شده از چرم،‌ پلاستیک یا فوم روی دستگاه،‌ مانند پوشاندن یک لایه لباس اضافی است. آیا وقتی هوا گرم است، خودتان لباس اضافی ضخیم می‌پوشید؟

ارسال این خبر برای دوستان در شبکه های مجازی :
تلگرامواتساپایتاتوییترفیس بوکلینکدین