با شات ایکس همیشه در فناوری بروز باشید
آینده اتصالات بی‌سیم این بار   WIFI۶
عکس : وای فای 6
.

شبکه‌های Wi-Fi۶از چندین فناوری جدید استفاده می‌کند که برای بهبود عملکرد کلی از طریق افزایش سرعت انتقال در هنگام اتصال به اینترنت طراحی شده است.

شبکه‌های Wi-Fi۶، آخرین پروتکل بی‌سیم تجربه آنلاین شما را با افزایش سرعت اتصالات و کمک به چندین دستگاه برای اتصال یکپارچه‌تر به یک شبکه بهبود می‌بخشد.Wi-Fi۶ که با نام ۸۰۲.۱۱ax نیز شناخته می‌شود، آخرین پروتکل شبکه وای‌فای است و سرعت بالاتر و انتقال داده‌های بزرگ‌تر را ارائه می‌دهد. این فناوری اجازه می‌دهد تا تعداد بیشتری از دستگاه‌ها بدون وقفه در خدمات به یک شبکه متصل شوند.Wi-Fi۶همچنین رمزگذاری WPA۳ را ارائه می‌دهد و آن را به پروتکل ایمن‌تر برای امنیت دیجیتال و حریم خصوصی شما تبدیل می‌کند.

از مزایای اصلی Wi-Fi۶ می‌توان به افزایش ظرفیت روی یک روتر، بهبود عملکرد در مناطق و ساختمان‌های شلوغ، ارائه سریع‌تر اتصال و سرعت انتقال داده و حفظ عمر باتری بهتر دستگاه‌های شما اشاره کرد.به عنوان مثال، همه ما در شبکه وای فای که به آن متصل هستیم، وقفه‌هایی را تجربه کرده ایم و بخش بزرگی از مشکل اتصال متناوب به دلیل بارگذاری بیش از حد در شبکه و روتر است؛ اما در وای فای ۶ این مشکل وجود ندارد، زیرا انتقال داده بسیار کارآمدتر انجام می‌شود.

پیش از این، هر دستگاه باید منتظر نوبت خود برای اتصال در شبکه‌های شلوغ می‌بود اما اکنون همه دستگاه‌ها می‌تواند به طور همزمان متصل شود. همچنین، روتر Wi-Fi۶می‌تواند ترافیک بیشتری را مدیریت کند و جریان داده سریع‌تری را به دستگاه شما ارائه کند، بنابراین می‌توانید راحت‌تر تلویزیون را به‌صورت آنلاین تماشا کنید.

حداکثر سرعت شبکه «وای فای ۶» ۹.۶ گیگابیت بر ثانیه است؛ در حالی که سرعت شبکه «وای فای ۵» به ۳.۵ گیگابیت بر ثانیه می‌رسد.

باوجود این جهش بزرگ، احتمالا هنگام اتصال صرفا یک دستگاه، تفاوت خاصی را متوجه نخواهید شد اما اگر در یک شبکه شلوغ با افراد زیادی هستید، احتمالا متوجه تفاوت خواهید شد؛ زیرا Wi-Fi ۶ به دستگاه‌های بیشتری کمک می‌کند تا به طور یکپارچه‌تر به یک شبکه متصل شود و خطر قطع شبکه‌های اطراف آنها کم است.

لازم به ذکر است که دستگاه‌های شما برای کار با وای فای ۶ باید قابلیت پشتیبانی از مشخصات جدید شبکه‌های وای فای را داشته باشد. اگر دستگاه شما از Wi-Fi۶ پشتیبانی نمی‌کند، مانند Wi-Fi۵ به روتر متصل خواهد شد. به عنوان مثال، اگر گوشی شما قدیمی‌تر از آیفون۱۱ باشد، نمی‌تواند از شبکه وای فای ۶ استفاده کند.

روتر‌های Wi-Fi ۶ سرعت انتقال و نرخ انتقال داده بهتری را ارائه می‌دهد و می‌توانند تا ۲۰۰ دستگاه متصل و بیشتر را در خود جای دهد. هنگام انتخاب روتر، سرعت، پوشش و ماهیت استفاده را در نظر بگیرید. در اینجا جا لازم به ذکر است که روتر‌های Wi-Fi ۶ گران هستند و برای اکثر کاربران یا دستگاه‌های خانگی ضروری نیست.

ارسال این خبر برای دوستان در شبکه های مجازی :
تلگرامواتساپایتاتوییترفیس بوکلینکدین