با شات ایکس همیشه در فناوری بروز باشید
مایکرون اولین حافظه UFS 4.0‌ را با دوبرابر سرعت بیشتر معرفی کرد
عکس : حافظه UFS 4.0‌
.
شرکت مایکرون اولین حافظه UFS 4.0‌ خودش را برای استفاده در دستگاه‌های موبایلی معرفی کرد.

تولید انبوه فناوری حافظه جدید مایکرون قرار است از نیمه دوم ۲۰۲۳ شروع شود. این چیپ‌های حافظه قرار است در سه نسخه ۲۵۶ گیگابایت، ۵۱۲ گیگابایت و ۱ ترابایتی عرضه شوند. بنابراین ما تا چند ماه آینده شاهد اولین گوشی‌های مجهز به این فناوری در بازار خواهیم بود.

اولین حافظه UFS 4.0‌ مایکرون روی فلش ۲۳۲ لایه‌ای TLC ساخته شده و معماری سه‌صفحه‌ای NAND آن امکان خواندن داده‌های تصادفی با سرعت بسیار بالاتر را فراهم خواهد کرد. این حافظه در مقایسه با نسل قبلی خود دارای سرعت نوشتن ۱۰۰ درصد بیشتر و سرعت خواندن ۷۵ درصد بیشتر است.

این حافظه‌های جدید دارای حداکثر سرعت خواندن متوالی ۴۳۰۰ مگابیت بر ثانیه و حداکثر سرعت نوشتن متوالی ۴۰۰۰ مگابیت بر ثانیه بوده و از این جهت بسیار سریع‌تر از فناوری UFS 4.0‌ سامسونگ به‌ویزه از نظر سرعت نوشتن داده‌ها است.
به‌علاوه، حافظه جدید UFS 4.0‌ مایکرون ۲۵ درصد مصرف انرژی پایین‌تری نسبت به نسل قبلی خود دارد و ۱۰ درصد تاخیر نوشتن کمتری ارائه خواهد کرد.

انتظار داریم اولین گوشی‌های مجهز به این حافظه‌ها در ماه‌های آینده و پیش از پایان سال به بازار عرضه شوند. گفتنی است سامسونگ پیش از این حافظه‌های UFS 4.0 خود را ارائه کرده بود.
ارسال این خبر برای دوستان در شبکه های مجازی :
تلگرامواتساپایتاتوییترفیس بوکلینکدین