با شات ایکس همیشه در فناوری بروز باشید
آموزش ساخت تصویر هوش مصنوعی ادوبی با Adobe Firefly + فیلم آموزشی
عکس : ساخت تصویر هوش مصنوعی ادوبی با Adobe Firefly
.
هوش مصنوعی در سال گذشته پیشرفت‌های چشمگیری داشت. یکی از کاربردهای هوش مصنوعی ساخت تصویر با ورودی متنی است که در سرویس‌هایی مثل Midjourney یا DALL-E (شرکت OpenAI) دیده بودیم. حالا ادوبی نیز سرویس خود را با نام فایرفلای (Adobe Firefly) معرفی کرده که یک تفاوت اساسی دارد. به ادعای ادوبی، برخلاف رقبا، این سرویس تنها با استفاده از تصاویر بدون کپی‌رایت تعلیم پیدا کرده است.

ادوبی فایرفلای | Adobe Firefly


در واقع فایرفلای چند ابزار دارد که ادوبی ۲ تای آن‌ها را منتشر کرده است. اولی درست مثل DALL-E یا میدجرنی متن را به تصویر تبدیل می‌کند. ابزار دوم نیز می‌تواند نوشته‌های هنری به سبک WordArt بسازد.

ادوبی می‌گوید فایرفلای فعلاً در مرحله آزمایشی بتا قرار دارد و تنها می‌توان از وب‌سایت به آن دسترسی داشت. با این‌حال قرار است این ابزارهای هوش مصنوعی به‌زودی به نرم‌افزارهایی مثل فتوشاپ، ایلاستریتر و پریمیر نیز بیاید.
WordArt Firefly

برخلاف سایر شرکت‌های فعال در این حوزه، ادوبی درباره تصاویری که برای تعلیم هوش مصنوعی خود از آن‌ها استفاده کرده شفاف‌تر است. این شرکت می‌گوید در تعلیم Firefly از تصاویر دارای کپی‌رایت و لایسنس استفاده نکرده تا هیچ قانونی نقض نشود.

سرویس ادوبی همچنین در استفاده نیز نسبت به رقبا ساده‌تر است. دیگر نیاز نیست برای اعمال تغییرات مختلف در تصویر از عبارات طولانی و کلمات بی‌شمار استفاده کنید. تغییراتی مثل سبک هنر، نورپردازی و نسبت تصویر به راحتی قابل تنظیم هستند. این تغییرات همچنین می‌تواند روی تصاویری که ایجاد شده اعمال شود و نیاز به generate مجدد تصاویر نیست.
ادوبی فایرفلای | Adobe Firefly

کاربرد فایرفلای در نرم‌افزارهای ادوبیفایرفلای در فتوشاپ می‌تواند با قابلیت Outpainting‌ چیزهای بیشتری به تصاویر شما اضافه کند. در ایلاستریتور امکان ایجاد تصاویر وکتوری از نقاشی‌ها و اسکچ‌های دستی وجود دارد. در پریمیر نیز می‌توانید تنها با یک تصویر، ویدئو را کالرگرید کنید یا استایل آن را تغییر دهید.

ادوبی البته هیچ تاریخ حدودی برای اضافه شدن این قابلیت‌ها اعلام نکرده است. همچنین احتمالاً استفاده از این ویژگی‌ها به اتصال اینترنت و البته اشتراک پولی و قانونی سرویس‌های ادوبی نیاز دارد.

برای استفاده از فایرفلای باید ابتدا در این صفحه درخواست خود را ثبت کنید و سپس منتظر ایمیل قبول درخواست بمانید.


فیلم معرفی و آموزش ساخت تصاویر با هوش مصنوعی Adobe Firefly


ارسال این خبر برای دوستان در شبکه های مجازی :
تلگرامواتساپایتاتوییترفیس بوکلینکدین