با شات ایکس همیشه در فناوری بروز باشید
پلیس سایبری
پلیس سایبری
تقویم
شنبه 28 مرداد 1402
Avatar
.
شارژ بای پس چیست؟
عکس : شارژ بای پس
.

شارژ بای پس چیست؟

شارژ بای پس به یک دستگاه (به‌عنوان‌مثال، تلفن هوشمند یا لپ‌تاپ) اجازه می‌دهد تا مستقیماً از شارژر برق بگیرد.

به‌طورمعمول، برق شارژر شما ابتدا به باتری می‌رود و سپس دستگاه را تغذیه می‌کند. این فرآیند می‌تواند منجر به افزایش گرما، به‌ویژه در صورت استفاده زیاد شود و باگذشت زمان، باتری را در طول چرخه شارژ به‌آرامی کار می‌کند. برای جلوگیری از این امر، مراحل شارژ را دور بزنید و دستگاه را قادر می‌سازید تا با برق مستقیم از شارژر کار کند و باتری را از چرخه دریافت برق دورنگه دارد.

چرا شما یک ویژگی شارژ بای پس می‌خواهید؟

فناوری شارژ بای پس به دلایل مختلفی جذاب است، به‌خصوص برای کسانی که اغلب از دستگاه خود در حین شارژ استفاده می‌کنند:

1- مدیریت حرارتی: شارژ بای پس به‌طور مؤثر گرمای تولیدشده در حین شارژ را کاهش می‌دهد که این‌یک مسئله مهم درگوشی‌های هوشمند و لپ‌تاپ‌ها است. این گرما می‌تواند اجزای دستگاه ازجمله باتری را تحت‌فشار قرار دهد و به‌خصوص برای کاربران لپ‌تاپ ناراحت‌کننده باشد. شارژ بای پس این مشکل را از بین می‌برد و تجربه کاربری خنک‌تر و راحت‌تری را ارائه می‌دهد. هنگامی‌که باتری دستگاه شما به‌طور کامل شارژ می‌شود، دیگر نیرویی به آن جریان نمی‌یابد، بنابراین در کل سیستم گرمای کمتری وجود دارد.

2- حفظ چرخه باتری: هر باتری دارای تعداد محدودی چرخه شارژ است. پس از اتمام این موارد، ظرفیت باتری شروع به کاهش می‌کند. با شارژ بای پس ازآنجایی‌که دستگاه از چرخه شارژ باتری زمانی که به برق متصل است استفاده نمی‌کند، این ویژگی به‌طور مؤثری به افزایش طول عمر باتری کمک می‌کند.

3- عملکرد بهینه‌شده: دستگاه‌ها اغلب تحت‌فشار حرارتی قرار می‌گیرند تا گرمای اضافی را مدیریت کنند. این به عملکرد در حین کاره‌ای با شدت بالا مانند بازی یا اجرای نرم‌افزارهای سنگین آسیب می‌رساند. با کاهش گرمای تولیدشده در حین شارژ، شارژ بای پس سطح عملکرد ثابتی را تضمین می‌کند و نیاز به دریچه حرارتی را کاهش می‌دهد یا حتی از آن جلوگیری می‌کند.

آیا دستگاه شما شارژ بای پس دارد؟

در دسترس بودن شارژ بای پس در همه دستگاه‌های دارای باتری لیتیومی هنوز عمومیت ندارد. این ویژگی عمدتاً درگوشی‌های هوشمند رده‌بالا، به‌ویژه آن‌هایی که برای کاربران سنگین مانند گیمرها به بازار عرضه می‌شوند، یافت می‌شود. در برخی موارد، سازندگان استفاده از شارژ بای پس را به برنامه‌های خاص، معمولاً برنامه‌های بازی، محدود می‌کنند.

برای تعیین اینکه آیا دستگاه شما از شارژ بای پس پشتیبانی می‌کند، به تنظیمات دستگاه نگاه کنید، به دفترچه راهنمای کاربر مراجعه کنید یا با سازنده یا ارائه‌دهنده خدمات خود تماس بگیرید.

درحالی‌که شارژ بای پس درگوشی‌های هوشمند و تبلت ها رایج نیست، اما در رایانه‌های لپ‌تاپ نسبتاً رایج است. به‌هرحال، انتظار می‌رود که لپ‌تاپ‌ها زمان بیشتری را صرف اتصال به برق نسبت به شارژ باتری کنند. بااین‌حال، ازآنجایی‌که این روزها تعداد کمی از لپ‌تاپ‌ها دارای باتری‌های قابل جابجایی هستند، همیشه ارزش این را دارد که بررسی کنید لپ‌تاپی که قصد خرید آن رادارید واقعاً شارژ دور زدن داشته باشد تا حداکثر عمر ممکن را از آن بهره‌مند شوید.جایگزین‌هایی برای بای پس

اگر تلفن هوشمند یا لپ‌تاپ شما از شارژ بای پس پشتیبانی نمی‌کند، هنوز هم اقداماتی وجود دارد که می‌توانید برای کاهش گرما و افزایش عمر باتری انجام دهید:

اجتناب از استفاده در حین شارژ: گرمای بیش‌ازحد اغلب هنگام استفاده از دستگاه هنگام شارژ ایجاد می‌شود. برای جلوگیری از این امر از انجام کارهای با شدت بالا در هنگام شارژ خودداری کنید.

از شارژرهای باکیفیت بالا استفاده کنید: شارژرهای باکیفیت با تنظیم ولتاژ بهتر می‌توانند فرآیند شارژ کارآمدتر و ایمن‌تری را ارائه دهند و گرما و فشار روی باتری را کاهش دهند.

از حالت‌های ذخیره انرژی استفاده کنید: بسیاری از دستگاه‌ها حالت‌های صرفه‌جویی در مصرف انرژی را ارائه می‌کنند که می‌توانند با کاهش روشنایی صفحه و محدود کردن فرآیندهای پس‌زمینه، عمر باتری را افزایش دهند.

نرم‌افزار را به‌روز نگه‌دارید: به‌روزرسانی منظم نرم‌افزار دستگاه شما نیز می‌تواند به عملکرد بهتر باتری کمک کند، زیرا این به‌روزرسانی‌ها اغلب شامل بهینه‌سازی‌ها و اصلاحاتی هستند که کارایی کلی را افزایش می‌دهند.

اگر کمی شارژ هوشمند را تمرین کنید، می‌توانید از خراب شدن باتری گوشی هوشمند خود جلوگیری کنید.

ارسال این خبر برای دوستان در شبکه های مجازی :
تلگرامواتساپایتاتوییترفیس بوکلینکدین