با شات ایکس همیشه در فناوری بروز باشید
تصاویر رونمایی ایرباس از هلیکوپتر هیبریدی
عکس : هلیکوپتر ریسر

​​​​​​​روز چهارشنبه، ایرباس یک مدل آزمایشی متشکل از نیمی از یک هواپیما و نیمی از یک هلیکوپتر را در مسابقه‌ای برای تولید سریع‌ترین مدل‌ها، با رقابت شدید برای شکل دادن به آینده هلیکوپتر ها به نمایش گذاشت.

به گزارش سرویس اخبار وسایل نقلیه سایت شات ایکس و به نقل از ایتنا هزینه ساخت این مدل که (Racer) نام دارد حدود 200 میلیون یورو (217 میلیون دلار) است و یک مدل آزمایشی یکبار مصرف است که ترکیبی از یک ملخ سنتی بالای سر و دو ملخ جلو است.

سرعت هلیکوپتر ریسر

هلیکوپتر هیبریدی ریسر
عکس : هلیکوپتر هیبریدی ریسر

این مدل نشان دهنده تلاشی برای ترکیب ثبات و سرعت و همچنین کاهش زمان مورد نیاز برای پاسخگویی در طول ماموریت های حیاتی مانند جستجو و نجات است.

برونو اون، مدیرعامل هلیکوپتر های ایرباس ، گفت: «ماموریت‌هایی وجود دارد که رسیدن به منطقه در سریع‌ترین زمان ممکن، حیاتی است.هلیکوپتر ایرباس - ریسر
عکس : هلیکوپتر ایرباس - ریسر

وی با اشاره به اینکه در این مدت فرصتی برای ارائه خدمات درمانی به مصدوم به گونه‌ای وجود دارد که از مرگ و میر جلوگیری شود، افزود: درباره ساعت طلایی زیاد صحبت می‌کنیم.

ریسر ( Racer ) که برای اولین بار در ماه آوریل به دور از دوربین‌ها آزمایش شد، در مقابل 150 تماشاگر پرواز کرد.

حضار شامل تعدادی از مدیران هوانوردی، سیاستمداران و نمایندگان اتحادیه اروپا در پایگاه هلیکوپتر ایرباس در مارنیون، جنوب فرانسه بود.

ایرباس اعلام کرد که ریسر ( Racer ) حداکثر سرعت 220 گره دریایی (400 کیلومتر در ساعت) در مقایسه با سرعت هلیکوپتر های معمولی که به 140 گره می‌رسد، دارد.

ارسال این خبر برای دوستان در شبکه های مجازی :
تلگرامواتساپایتاتوییترفیس بوکلینکدین