با شات ایکس همیشه در فناوری بروز باشید
رونمایی از خودروی دور درجای هیوندای
عکس : خودروی دور درجای هیوندای

شرکت خودروسازی هیوندای از فناوری جدید خود موسوم به e-Corner در خودرویی به نام موبیون(Mobion) رونمایی کرد.

به گزارش ایسنا، اگر تا به حال برای پارک کردن خودروی خود در جایی تنگ به مشکل برخورده‌اید یا آرزو کرده‌اید که می‌توانستید بدون دور زدن دو یا چند فرمان، دور بزنید، باید آخرین نوآوری هیوندای را ببینید.

این شرکت یک سیستم انقلابی ابداع کرده است که به خودرو اجازه می‌دهد در هر جهت دلخواه، حتی به طرفین حرکت کند.

سیستم چرخ e-Corner

خودروی موبیون نمونه اولیه خودرویی است که از سیستم چرخ e-Corner استفاده می‌کند. این فناوری انقلابی یک موتور الکتریکی، ترمز، فرمان و عملکردهای تعلیق را در هر یک از چهار چرخ ادغام می‌کند.

سیستم e-Corner به چرخ‌ها اجازه می‌دهد تا به طور مستقل تا ۹۰ درجه بچرخند و به خودرو قدرت مانور و چابکی بی‌سابقه‌ای می‌دهد.

موبیون بر پایه خودروی Ioniq ۵ که یک هاچ‌بک الکتریکی محبوب هیوندای است، ساخته شده است، اما بر خلاف خودروی Ioniq ۵ می‌تواند حرکات شگفت‌ انگیزی مانند چرخش درجا و حرکت به طرفین به صورت عرضی انجام دهد.

این خودرو همچنین می‌تواند ارتفاع و سیستم تعلیق خود را با توجه به شرایط جاده تنظیم کند و ثبات و راحتی خود را افزایش دهد.

موبیون در نمایشگاه CES ۲۰۲۴ امسال رونمایی شد، جایی که با چابکی و تطبیق پذیری خود، شرکت کنندگان را تحت تاثیر قرار داد.

این خودرو می‌تواند در فضاهای باریک حرکت کند، از موانع اجتناب کند و مسیر خود را به شکل سریع و روان تغییر دهد. همچنین می‌تواند سایر خودروها و کاربران در جاده را از تصمیمات خود آگاه کند.

توسعه و تکامل در طول سالیان

سیستم e-Corner برای اولین بار در سال ۲۰۲۱ به عنوان بخشی از یک طرح مفهومی در حرکت شهری آینده‌نگرانه معرفی شد، اما امسال هیوندای با نصب آن بر روی یک خودروی سواری واقعی و نمایش آن در یک مسیر واقعی، این فناوری را به سطح بالاتری رساند.

بازدیدکنندگان از نمایشگاه CES توانستند شاهد عملکرد چشمگیر موبیون باشند، جایی که این خودرو مهارت‌ها و ترفندهای خود را به نمایش گذاشت.

البته چنین خودروی بدیعی به یک راه ارتباطی ویژه نیز نیاز دارد. برای اطمینان از ایمنی و راحتی موبیون و سایر کاربران جاده، هیوندای یک سیستم پیش‌بینی زمینی ایجاد کرده است که جهت حرکت مورد نظر خودرو را بر روی سطح جاده نمایش می‌دهد. این سیستم همچنین از یک آرایه نوری ۳۶۰ درجه برای هشدار به عابران پیاده و سایر وسایل نقلیه از حضور و اقدامات خودرو استفاده می‌کند.

به ‌علاوه، این سیستم می‌تواند برای عابران پیاده که توسط سخت‌افزار سنجش خودکار خودرو شناسایی می‌شوند، یک خط عابر پیاده در جاده ایجاد کند و محیطی امن‌تر و هوشمندتر برای همه ایجاد کند.

موبیون فقط یک خودرو نیست، بلکه یک سکوی حرکتی است که امکانات و تجربیات جدیدی را به روی رانندگان و مسافران باز می‌کند.

هیوندای امیدوار است که موبیون الهام بخش آینده حمل و نقل باشد و سرگرمی و لذت بیشتری را برای جهان به ارمغان بیاورد.

ارسال این خبر برای دوستان در شبکه های مجازی :
تلگرامواتساپایتاتوییترفیس بوکلینکدین