با شات ایکس همیشه در فناوری بروز باشید
دیجیاتو
دیجیاتو
تقویم
- 19 فروردین 1403
مرتضی قانع نویسنده : مرتضی قانع
.
هیوندای توسان برای اروپا فیس‌لیفت شد
عکس : هیوندای توسان
.

هیوندای توسان اروپا یی شباهت قابل‌توجهی به نسخه‌های عرضه‌شده این خودرو در سایر نقاط جهان دارد.به گزارش سرویس اخبار خودرو سایت شات ایکس و به نقل از دیجیاتو هیوندای توسان یکی از محصولات وارداتی جذاب بازار ایران است که هواخواه بسیاری دارد. نسخه فیس‌لیفت این خودرو در نمایشگاه خودروی نیویورک 2024 معرفی شد و اکنون مشتریان اروپایی قادر به سفارش‌گذاری آن هستند. این خودرو همچنان با پیشرانه‌های بنزینی و هیبریدی قابل خریداری است.
تولید توسان‌های مخصوص بازار اروپا را سایت تولیدی هیوندای در جمهوری چک بر عهده دارد. هیوندای مدل توسان را به‌عنوان یک کراس‌اوور کوچک برای بازار اروپا معرفی کرده است. هیوندای توسان در سال 2023، رتبه سیزدهم را بین خودروهای پرفروش جهان به خود اختصاص داد. آمار رقبای توسان به این شرح هستند: کیا اسپورتیج در رتبه شانزدهم، فولکس واگن تیگوان در رتبه بیستم و فورد کوگا در رتبه بسیت‌وششم.

هیوندای توسان
عکس : هیوندای توساناطلاعات بیشتر از هیوندای توسان اروپایی,تریم N Line‌

هیوندای توسان اروپا یی شباهت قابل‌توجهی به نسخه‌های عرضه‌شده این خودرو در سایر نقاط جهان دارد. صفحات جدیدی به جلوپنجره رادیاتور این خودرو اضافه شده است. چراغ‌های روشنایی در روز نیز روی جلوپنجره قرار گرفته‌اند اما شکل آن‌ها برای نسخه اروپا یی متفاوت است. نسخه اروپا یی از سپرهای جدید و همچنین رنگ‌های بدنه خاص بهره می‌برد. همچنین مشتریان اروپا یی قادر به سفارش هیوندای توسان با تریم N Line‌ هستند. کیت بدنه و جلوپنجره متفاوت، تزئینات گلگیرها و لوله‌های اگزوز دوگانه گرد، نمادهای متمایز این تریم به‌حساب می‌آیند.

داخل کابین هیوندای توسان
عکس : داخل کابین هیوندای توسان

طول نسخه اروپا یی هیوندای توسان با اندکی افزایش پس از فیس‌لیفت ، به 4520 میلی‌متر می‌رسد. نسخه‌های جهانی این خودرو طول 4650 میلی‌متر دارند. فاصله بین دو محور نسخه اروپا یی 2680 میلی‌متر است، درحالی‌که نسخه‌های جهانی فاصله محوری 2755 میلی‌متر دارند.همانند گذشته، هیوندای توسان در اروپا با طیف گسترده‌ای از پیشرانه‌ها قابل خریداری است. موتور 1.6 لیتری بنزینی TGDi و موتور توربودیزل 1.6 لیتری CRDi نخستین گزینه‌های در دسترس هستند. همچنین مشتریان می‌توانند کراس‌اوور کوچک هیوندای را با موتور 1.6 لیتری توربوشارژ بنزینی و سیستم هیبریدی خفیف 48 ولتی سفارش دهند. برای نخستین‌بار، مدل هیبریدی توسان نیز به سیستم تمام چرخ محرک مجهز شده است.

قیمت نسخه‌های پیش از فیس‌لیفت این خودرو 31,535 پوند  معادل دو میلیارد و 566 میلیون تومان بیان می شود
عکس : قیمت نسخه‌های پیش از فیس‌لیفت این خودرو 31,535 پوند معادل دو میلیارد و 566 میلیون تومان بیان می شود

نسخه‌های جدید توسان برای بازار اروپا تا پایان بهار به نمایندگی‌های این شرکت خواهند آمد. این خودرو با محدوده قیمت 32,000 الی 45,875 پوند (دو میلیارد و 600 میلیون الی سه میلیارد و 700 میلیون تومان) در انگلستان به فروش خواهد رسید. قیمت نسخه‌های پیش از فیس‌لیفت این خودرو 31,535 پوند (دو میلیارد و 566 میلیون تومان) است.

ارسال این خبر برای دوستان در شبکه های مجازی :
تلگرامواتساپایتاتوییترفیس بوکلینکدین