با شات ایکس همیشه در فناوری بروز باشید
اپلیکیشن Beeper Mini معرفی شد؛ iMessage برای گوشی‌های اندرویدی
عکس : اپلیکیشن Beeper Mini
.

مدت‌هاست شرکت‌های مختلف به‌دنبال آوردن iMessage اپل به دنیای اندروید هستند و حالا یک رقیب جدید وارد این حوزه شده است: استارتاپ Beeper. این استارتاپ از یک اپلیکیشن به نام Beeper Mini رونمایی کرده است که امکان ارسال پیام‌های رمزگذاری‌شده iMessage را برای کاربران اندرویدی فراهم می‌کند.این اپلیکیشن رایگان نیست و برای استفاده از آن باید ماهانه 1.99 دلار هزینه بپردازید. به گفته Beeper، این استارتاپ با مهندسی معکوس پروتکل iMessage توانسته است اپلیکیشن Beeper Mini را توسعه دهد.

«اریک میگیکوفسکی»، مدیرعامل و هم‌بنیان‌گذار Beeper می‌گوید آن‌ها به پایین‌ترین لایه پروتکل iMessage رفته‌اند و آن را معکوس کرده‌اند و برای انتقال اطلاعات از مک مینی در دیتاسنتر استفاده می‌کنند. درحقیقت کاربر پیام را به مک مینی می‌فرستد و پیام از مک مینی به iMessage ارسال می‌شود.

اپلیکیشن جدید Beeper Mini برای ارسال iMessage در اندروید

طبق ادعای Beeper، اپلیکیشن آن‌ها به محتوای پیام‌ها دسترسی ندارد و پیام‌ها به‌صورت متن واضح و ساده ارسال نمی‌شوند. به‌جای این کار، پیامی که از یک گوشی اندرویدی با استفاده از Beeper Mini ارسال می‌شود، به‌صورت رمزگذاری‌شده به گیرنده می‌رسد. پیام‌ها پیش از آنکه اپلیکیشن را ترک کنند، در گوشی رمزگذاری می‌شوند.

کلیدهای رمزگذاری به‌طور انحصاری روی گوشی شما درون فایل سیستم اندروید ذخیره می‌شوند که مشابه برنامه‌هایی مانند سیگنال و واتس‌اپ است. اپلیکیشن Beeper Mini به سرورهای Beeper متصل نمی‌شود و فقط به سرورهای اپل وصل می‌شود؛ درست مانند iMessage واقعی.

درحال‌حاضر نمی‌دانیم اپل چه واکنشی به این برنامه نشان می‌دهد، بااین‌حال اپل نمی‌تواند آن را مسدود کند. علت این موضوع، قانون بازارهای دیجیتال اتحادیه اروپاست که امکان دسترسی شرکت‌های کوچک به سرویس‌های شرکت‌های بزرگ را فراهم می‌کند.

ارسال این خبر برای دوستان در شبکه های مجازی :
تلگرامواتساپایتاتوییترفیس بوکلینکدین