با شات ایکس همیشه در فناوری بروز باشید
 ۲۰ اینفلوئنسر خارجی برای تولید محتوای گردشگری به ایران می آیند
عکس : اینفلوئنسر خارجی
.

معاون گردشگری وزارت میراث فرهنگی در نشست هفدهمین نمایشگاه بین المللی گردشگری تهران، از سفر ۲۰ اینفلوئنسر خارجی به ایران برای تولید محتوای گردشگری خبر داد.به گزارش سرویس اخبار شبکه های اجتماعی سایت شات ایکس و به نقل از دیجیاتو «علی اصغر شالبافیان» معاون گردشگری وزارت میراث فرهنگی، ضمن اعلام اینکه۲۰ اینفلوئنسر از کشور‌هایی از جمله چین، مالزی و برزیل به ایران برای تولید محتوای گردشگری می‌آیند بیان کرد: «تولید محتوای خوبی در حوزه گردشگری کشور‌های که لغو روادید شده، انجام شده است که بخشی از آن‌ها در نمایشگاه رونمایی می‌شود و از کشور‌های لغو روادید شده آژانس‌های گردشگری نیز در نمایشگاه حضور پیدا می‌کنند.»

او در این راستا ادامه داد: «حضور گروه‌های رسانه‌ای را در کشور خواهیم داشت و این اقدام مستمری است که همیشه انجام می‌شود. بازیگر بالیوودی نیز به ایران آمد و چند وقت پیش یک نشست رسانه‌ای هم برگزار کرد.»

معاون گردشگری وزارت میراث فرهنگی در واکنش به انتقادهایی که این نمایشگاه در سال قبل داشته بیان کرد: «سال قبل که بخش‌هایی، موضوع خوراک بیشتر دیده شد، انتقاد به نمایشگاه افزایش پیدا کرده بود. سعی کردیم این موضوع را حل کنیم امسال اعلام شد که خوراک حذف می‌شود باز هم انتقاد کردند به همین دلیل گفتیم یک بخش جدا برای آن در نظر گرفته شود ۲۶ گروه آئینی نیز در برنامه حضور دارند. عمده مشکل ما آب و هواست و گروه‌های موسیقی ترجیح می‌دادند که در سالن برنامه داشته باشند. زمان بندی اجرای برنامه‌های موسیقی اعلام می‌شود.»

او افزود: «حضور گروه‌های آئینی یکی از ویژگی‌های دیگر نمایشگاه است همچنین بخش گردشگری خوراک به صورت ویژه دیده شده است. یکی از جلوه‌های نمایشگاه امسال حوزه سرمایه‌گذاری است. در این چند روز ۶۰۰ بسته سرمایه گذاری در کنار ۱۵۰۰ فرصت سرمایه گذاری با مشارکت معاونان استانداری‌ها ارائه می‌شود.»

نمایشگاه گردشگری و صنایع وابسته از ۲۳ تا ۲۶ بهمن در محل دائمی نمایشگاه‌های بین المللی تهران برگزار می‌شود. این نمایشگاه به عنوان یکی از بزرگ‌ترین نمایشگاه‌های کشور، در ۲۰ سالن و ۶۰ هزار متر مربع و با ۹۸۷ غرفه مشارکت کننده برگزار می‌شود. همچنین ۹ سالن آن به شرکت‌های دانش‌بنیان، یک سالن با حضور مشارکت کنندگان خارجی و یک سالن برای گردشگری سلامت در نظر گرفته شده است. برای هر استان نیز تم‌های مختلفی در نظر گرفته‌ شده است.

به گفته شالبافیان، کشورهای روسیه، ترکیه، مالزی، اندونزی، تایلند، ازبکستان، ویتنام، تاجیکستان، زیمباوه، تانزانیا و سریلانکا در این نمایشگاه غرفه دارند. همچنین برای شرکت کنندگان خارجی فضاهای گفت وگو تهیه شده است. ضمن اینکه ۶۹ دفتر خدمات مسافرتی خارجی به غیر از دفاتری که غرفه دارند اعلام حضور کردند که بیش‌تر از شهرهای کازان و سنت پترزبورگ روسیه هستند.

او در این راستا ادامه داد: «همچنین بازدیدکنندگانی از مالزی اندونزی، عراق و تونس خواهیم داشت. مسئولانی از جمله دبیرکل سازمان جهانی گردشگری و هیأت همراه، دبیر کل اکو و سازمان همکاری‌های اسلامی و رئیس کمیته گردشگری ازبکستان به نمایشگاه ملی می‌آیند. دانشجویان بیش از ۲۰ دانشگاهی که رشته گردشگری دارند نیز در این برنامه حضور دارند.»

معاون گردشگری در خصوص اهداف مورد نظر این نمایشگاه اظهار داشت که باید نتایج برگزاری نمایشگاه ارزیابی شود اما داشتن فرصتی برای نمایش و عرضه یکی از اصلی‌ترین اهداف است و از این رو یکی از تم‌های نمایشگاه، سرمایه‌گذاری است و پاسخ به سوالات سرمایه گذاران در این نمایشگاه انجام می‌شود.

شالبافیان در تشریح جزئیات این نمایشگاه بیان کرد: «در نمایشگاه، رویدادهای جانبی متعددی از جمله نشست با معاونت‌های عمرانی و رؤسای شوراهای شهرها برگزار می‌شود. همچنین نشست شهرداران سه شنبه ۲۴ بهمن برگزار خواهد شد. میزگردها و دوره‌های آموزشی نیز یکی از اصلی ترین بخش‌های نمایشگاه است.»

«نیک‌بین» دبیر همایش گردشگری سلامت در نمایشگاه در مورد جزئیات این نمایشگاه تشریح کرد: «ساختار نمایشگاه به سبب نوع مخاطب و تنوع رویداد نمی‌تواند ساختار عمیق با زمان مکفی باشد به همین دلیل به معرفی پتانسیل‌ها می‌پردازیم بنابراین ۴۲ برنامه برگزار می‌شود. همچنین چالش‌های سرمایه گذاری و واکاوی ظرفیت‌های نوظهور از جمله برنامه‌های آموزشی این چند روز است. همچنین ۷ پنل و ۲۴ کارگاه آموزشی از جمله گردشگری کشاورزی آینده گردشگری در عصر هوش مصنوعی را داریم.»

نیک‌بین ادامه داد: «این همایش در دو روز اول نمایشگاه برگزار می‌شود همچنین پیرامون گردشگری سلامت، ۸۵ مقاله ارزشمند به دست ما رسیده است. با داوری انجام شده تا کنون ۵۱ مقاله مورد پذیرش قرار گرفته است و برنامه ریزی برای ۶ پنل تخصصی انجام شد.»

در این نشست اعلام شد که ۶۰۰ بسته سرمایه گذاری در نمایشگاه گردشگری ارائه می‌شود. همچنین ۴۶۳ شرکت شامل بوم گردی‌ها، آژانس‌ها و مجتمع‌های گردشگری در ۹ سالن به موضوع سرمایه گذاری می‌پردازند.

ارسال این خبر برای دوستان در شبکه های مجازی :
تلگرامواتساپایتاتوییترفیس بوکلینکدین