با شات ایکس همیشه در فناوری بروز باشید
قابلیت ویرایش و انتشار پست‌ صوتی به تردز اضافه شد
عکس : قابلیت ویرایش و انتشار پست‌ صوتی به تردز اضافه شد

قابلیت ویرایش و پست‌های صوتی به پلتفرم تردز (Threads) متعلق به شرکت متا اضافه شد. برخلاف ایکس (توییتر سابق) که قابلیت ویرایش پست‌های خود را فقط برای کاربران مشترک سرویس پولی خود ارائه کرده است، در تردز تمام کاربران می‌توانند پست‌های خود را پنج دقیقه پس از ارسال ویرایش کنند.

براساس گزارش‌های منتشر شده، پست‌های ویرایش‌شده در شبکه اجتماعی Threads با یک آیکون کوچک که کنار اطلاعات مربوط به زمان انتشار آن‌ها قرار می‌گیرد، مشخص می‌شوند. با این حال، یکی از مزیت‌های ایکس نسبت به تردز، امکان نمایش تاریخچه ویرایش پست‌ها است که سخنگوی متا فعلاً هیچ برنامه‌ای برای اضافه‌کردن آن وجود ندارد.

آیکون کوچک بالا سمت راست ویرایش شدن پست را نشان می‌دهد

با این حال، متا پست از گذشت مدت زمان بسیار کمی از راه‌اندازی پلتفرم خود، دکمه ویرایش را برای کاربران فراهم کرده است. در مقابل، توییتر (ایکس فعلی) این ویژگی را در اکتبر سال 2022 و اندکی قبل از اینکه «ایلان ماسک» آن را خریداری کند، به‌عنوان یکی از امتیازهای اشتراک ماهانه خود ارائه کرده بود.

ارسال پست‌های صوتی در تردز

علاوه بر این، امکان ارسال پست‌های صوتی نیز به Threads اضافه شده است. برای این کار باید روی آیکون جدید میکروفون ضربه بزنید و سپس وارد رابط ضبط صدا خواهید شد که با ضربه زدن روی دکمه ضبط قرمز رنگ، می‌توانید صدای خود را ضبط کنید. همانطور که در این پست می‌توانید مشاهده کنید، متن صدای ضبط‌‌شده نیز به کاربران نمایش داده می‌شود. توییتر در سال 2020 امکان ارسال توییت‌های صوتی را برای کاربران خود فراهم کرد و بیش از یک سال بعد نیز امکان ثبت کپشن برای آن‌ها را ارائه کرد.

متا از زمان راه‌اندازی Threads در تابستان امسال، به‌طور مداوم ویژگی‌های جدیدی را به آن اضافه کرده است تا پلتفرم خود را برای رقابت با ایکس تکمیل کند. از جمله این ویژگی‌ها می‌توان به فید دارای ترتیب زمانی، نسخه وب و امکان جستجوی پست‌ها اشاره کرد.

ارسال این خبر برای دوستان در شبکه های مجازی :
تلگرامواتساپایتاتوییترفیس بوکلینکدین