با شات ایکس همیشه در فناوری بروز باشید
امکان اتصال تردز به شبکه‌های اجتماعی به‌زودی فراهم می‌شود
عکس : اتصال تردز به شبکه‌های اجتماعی
.

درحال‌حاضر، می‌توان چند اکانت تردز (از جمله اکانت موسری) را از پلتفرم‌های دیگر دنبال کرد، اما متا برای گسترش و دسترسی عمومی‌تر تردز برنامه‌های بسیار بزرگ‌تری دارد که به گفته موسری، تحقق‌بخشیدن به آن‌ها کمی زمان‌بر خواهد بود.

به گزارش ایتنا از تسنیم، بر اساس محتوای منتشر شده توسط «آدام موسری»، رئیس اینستاگرام، تیم توسعه این شبکه اجتماعی می‌خواهد امکان دنبال‌کردن یک حساب تردز از پلتفرم‌های دیگر را برای همه حساب‌های عمومی فراهم کند؛ درحال‌حاضر تنها تعداد اندکی از حساب‌های تردز به چنین قابلیتی دسترسی دارند. توسعه‌دهندگان همچنین می‌خواهند اجازه دهند پاسخ‌های دیگر پلتفرم‌ها در داخل این شبکه اجتماعی نمایش داده شود.

موسری می‌گوید: «اکنون تجربه بدی است که باید برنامه تردز را ترک کنم تا پاسخ‌هایی را که از جامعه گسترده‌تر مخاطبانم دریافت می‌کنم، ببینم.»فدیورس (ترکیبی است از فدراسیون و یونیورس) مجموعه‌ای از شبکه‌های اجتماعی است؛ این شبکه‌های اجتماعی درحالی که به‌طور مستقل میزبانی می‌شوند، می‌توانند با یکدیگر ارتباط برقرار کنند و غیرمتمرکز هستند.

براساس گفته‌های آدام موسری، توسعه‌دهندگان درحال کار برروی قابلیت دنبال‌کردن و تعامل بیشتر حساب‌های فدیورسی در تردز هستند. البته به گفته موسری، این چنین قابلیتی باید حریم خصوصی کاربران را در نظر بگیرد. نکته کلیدی این قابلیت این است که کاربران و تولیدکنندگان محتوا در تردز خواهند توانست با ترک این شبکه اجتماعی دنبال‌کنندگان خود را به اپلیکیشن و سرور دیگری منتقل کنند. برای مثال، اکنون می‌توان ویدیویی از حساب‌کاربری آدام موسری در تردز را در پلتفرم Mastodon مشاهده کرد.

موسری می‌گوید که این قابلیت‌ها به‌صورت به‌روزرسانی‌های مرحله‌ای در دسترس قرار خواهند گرفت و احتمالاً کل این فرایند تا یک سال به طول بیانجامد. او می‌گوید که چنین امکانی، مسیری طولانی خواهد بود. آدام موسری از آنچه قبلاً در آزمایش‌های اولیه ActivityPub دیده‌ بود رضایت داشته و حالا به دنبال اتصال به دنیای فدیورس است.

ارسال این خبر برای دوستان در شبکه های مجازی :
تلگرامواتساپایتاتوییترفیس بوکلینکدین