با شات ایکس همیشه در فناوری بروز باشید
کودکان زیر ۱۳ سال طعمه اینستاگرام؛ شکایت علیه متا ادامه دارد
عکس : کودکان زیر ۱۳ سال طعمه اینستاگرام
.

در شکایتی که ۳۳ ایالت آمریکا علیه متا تنظیم کرده‌اند، ادعا می‌شود این شرکت نه تنها می‌داند کودکان زیر ۱۳ سال از پلتفرم‌های آن استفاده می‌کنند، بلکه سال‌ها است که این جمعیت را در اینستاگرام زیرنظر دارد.

این سند که برای نخستین بار توسط نیویورک تایمز رؤیت شد، ادعا می‌کند که متا از مدت‌ها پیش در مورد نحوه رسیدگی به حساب‌های کاربران کم سن و سال اشتباه کرده است و در زمان گزارش و بررسی آن‌ها را غیرفعال نمی‌کند.این شکایت استدلال‌هایی را نشان می‌دهد که پیش از این زمانی که دادستان‌های کل از سراسر آمریکا برای نخستین بار ماه گذشته در دادگاه فدرال کالیفرنیا با این دادخواست روبه‌رو شدند آن را رد کردند. این گزارش ادعا می‌کند که حضور افراد زیر ۱۳ سال در متا یک «راز آشکار» است.

درحالی که سیاست‌های فیسبوک و اینستاگرام بیان می‌کند که یک فرد برای ثبت نام باید حداقل ۱۳ سال سن داشته باشد، کودکان می‌توانند به راحتی در مورد سن خود دروغ بگویند چیزی که در این دادخواست آمده است متا به خوبی از آن آگاه است و برای متوقف کردن آن تلاش چندانی نکرده است.

درعوض وقتی متا از سال ۲۰۱۹ تا ۲۰۲۳ بیش از ۱.۱ میلیون گزارش از کاربران زیر۱۳ سال در اینستاگرام دریافت کرد، تنها بخشی ازاین حساب‌ها را غیرفعال کرد و به طور معمول به جمع‌آوری داده‌های کودکان بدون رضایت والدین ادامه داد.

براساس این شکایت، متا به طور معمول قانون حفاظت از حریم خصوصی آنلاین کودکان در سال ۱۹۹۸ (COPPA) را با هدف قراردادن کودکان و جمع آوری اطلاعات آن‌ها بدون رضایت والدین نقض می‌کند. این دادخواست همچنین استدلال می‌کند که پلتفرم‌های متا کاربران جوان را تشویق می‌کند تا زمان ناسالمی را در برنامه‌ها صرف کنند، و آن‌ها را در معرض محتوای بالقوه مضر قرار دهند. زمانی که این دادخواست برای اولین بار در ماه اکتبر تنظیم شد، یکی از سخنگویان متا گفت که این شرکت از روند انتخاب شده ناامید شده است و اظهار داشت: ما تعهد دادستان کل را برای ارائه تجربه‌های امن و مثبت به نوجوانان به صورت آنلاین به اشتراک می‌گذاریم.

متا اوایل این ماه یک پست وبلاگی منتشر کرد و خواستار وضع قوانین فدرال برای مسئولیت پذیری بیشتر والدین در مورد دانلود اپلیکیشن کودکان شد. آنتیگون دیویس، رئیس ایمنی جهانی متاکریتیک، الزام والدین به داشتن قدرت تایید دانلود برای کودکان زیر ۱۶ سال را پیشنهاد کرد.

ارسال این خبر برای دوستان در شبکه های مجازی :
تلگرامواتساپایتاتوییترفیس بوکلینکدین