با شات ایکس همیشه در فناوری بروز باشید
متا ارتباط مسنجر و چت اینستاگرام را قطع می‌کند
عکس : متا ارتباط مسنجر و چت اینستاگرام را قطع می‌کند

متا به زودی قابلیتی را حذف خواهد کرد که به شما امکان می‌داد با دوستان فیس‌بوک‌تان در اینستاگرام چت کنید.

از اواسط دسامبر، این شرکت ادغام میان‌پلتفرمی را که در سال 2020 برقرار کرده بود قطع خواهد کرد. متا دلیلی برای این کار ذکر نکرده است، اما آنگونه که وبسایت 9to5Google حدس زده است اجتناب از جریمه از سوی نهادهای رگولاتوری در اتحادیه اروپا یک انگیزه منطقی برای این اقدام به نظر می‌رسد.

این یکپارچه‌سازی اختیاری میان‌پلتفرمی، که ارائه آن در سال 2019 اعلام شد، یک سال بعد فعال گردید و باعث کمرنگ شدن مرزهای بین این دو سرویس محبوب این شرکت شد. لوردنا کریسان، معاون رییس در امور مسنجر، در آن زمان گفت: «درست همانطور که امروز اگر یک حساب یاهو داشته باشید می‌توانید با یک حساب جی‌میل صحبت کنید، این حساب‌ها قادر خواهند بود تا از طریق پروتکل مشترکی که "مسنجر" است با یکدیگر مکالمه داشته باشند».

متا می‌گوید از «اواسط دسامبر 2023» دیگر امکان شروع چت یا تماس جدیدی با دوستان فیس‌بوکی از طریق اینستاگرام وجود نخواهد داشت. اگر مکالمه‌ای با حساب‌های فیس‌بوک در اینستاگرام داشته‌اید، به صورت فقط خواندنی تبدیل می‌شود. علاوه بر این، حساب‌های فیس‌بوکی دیگر قادر نخواهند بود وضعیت فعالیت شما را ببینند یا از دیده‌شدن (سین‌شدن) آن مطلع شوید. و نهایتاٌ اینکه، هیچ چت موجود با حساب‌های فیس‌بوک به صندوق ورودی شما در هیچ یک از این پلتفرم‌ها منتقل نخواهد شد.

اتحادیه اروپا «قانون بازارهای دیجیتال» را که در سال 2022 تصویب شد، به عنوان یک عامل بازدارنده در برابر انحصار یافتن مالکان پلت‌فرم‌ها (یا چیزی نزدیک به آن) طراحی کرد. اگر شرکتی از یک آستانه درآمد عبور کند و کمیسیون اروپا پلت‌فرم مربوطه را به عنوان بیش از حد غالب بر بازار تشخیص دهد می‌تواند آن را به پرداخت جریمه حداکثر 10 درصد از کل گردش مالی جهانی آن نسبت به سال قبل محکوم کند. با توجه به چنین قانونی، شاید متا به این نتیجه رسیده باشد که پیام‌رسانی میان‌پلتفرمی اینستاگرام/فیس‌بوک به ریسک آن نمی‌ارزد.

ارسال این خبر برای دوستان در شبکه های مجازی :
تلگرامواتساپایتاتوییترفیس بوکلینکدین