با شات ایکس همیشه در فناوری بروز باشید
چگونه صفحه اکسپلور اینستاگرام را شخصی‌سازی کنید؟
عکس : شخصی‌سازی اکسپلور اینستاگرام
.

باز کردن اپلیکیشن اینستاگرام مانند قدم زدن در یک گالری هنری غول‌پیکر است. چیزهای زیادی برای دیدن و مجذوب شدن وجود دارد، اما اگر آیتم‌های موجود در نمایشگاه مورد علاقه شما نباشند، این تجربه به سرعت خراب می‌شود.

اما از آنجایی که مطالب نمایش داده شده توسط این اپلیکیشن براساس الگوریتم است، ممکن است همیشه هم مطابق انتظارات ما نباشد. خوشبختانه، الگوریتم‌ها می‌توانند یاد بگیرند و شما می‌توانید با آموزش به آن، بیشتر، محتوای مورد علاقه‌تان را مشاهده کنید.

بسیاری از مطالب صفحه اکسپلور ( کاورش ) به فعالیت شما در برنامه اینستاگرام و Threads مربوط است. پست‌هایی که لایک کرده‌اید، ذخیره کرده‌اید، یا درباره آنها نظر داده‌اید، مدت زمانی که صرف تماشای ویدیو‌ها کرده‌اید، همچنین حساب‌هایی که دنبال می‌کنید و فعالیت آنها، تاثیر زیادی بر محتوای صفحه اکسپلور ی که شما می‌بینید خواهد گذاشت.

ساده‌ترین راه برای تنظیم دقیق پیشنهادات صفحه اکسپلور ، این است که تعامل فعالانه‌ای با محتوای موجود در صفحه اصلی ( Feed ) خود داشته باشید. تا حد ممکن، فقط با محتوا و سازندگانی که دوست دارید تعامل داشته باشید.

آنچه را که دوست دارید لایک کنید، در مورد چیزهایی که نظر شما را جلب می‌کند نظر دهید و پست‌هایی را که می‌خواهید دوباره ببینید را ذخیره کنید. این یک بازی برد-برد برای همه است - تولیدکننده محتوا (ایجاد کننده) تشویق می‌شود، اینستاگرام محتوای مشابه بیشتری را به شما نشان می‌دهد و شما نیز اوقات لذت‌بخش‌تری را در اینستاگرام سپری می‌کنید.به گزارش سرویس اخبار شبکه های اجتماعی سایت شات ایکس و به نقل از ایتنا یک روش سیستماتیک‌تر این است که به الگوریتم آموزش دهید که کدام پست را دوست ندارید. در صفحه اکسپلور، روی هر پستی که به آن علاقه ندارید ضربه بزنید و نگه دارید، سپس از منوی پاپ‌آپ زیر گزینه "علاقه ندارم" یا ”Not interested” را انتخاب کنید. این روش همچنین برای پست‌های پیشنهادی در Feed شما نیز کار می‌کند، با این تفاوت که در اینجا برای دسترسی به دکمه «علاقه‌مند نیستم» باید روی سه نقطه مقابل نام کاربری ضربه بزنید.

اگر روی هر پست توصیه شده ضربه بزنید، نماد سه نقطه را انتخاب کرده و سپس "چرا این پست را می‌بینید" را انتخاب کنید، می‌توانید اطلاعات بیشتری در مورد آنچه که انتخاب‌های الگوریتم را مطلع می‌کند، دریافت کنید. از اینجا می‌توانید الگوهای استفاده خود را مطابق با آن تنظیم کنید.

در نهایت، می‌توانید تاریخچه جستجوی اینستاگرام خود را پاکسازی کنید تا الگوریتم اینستاگرام، توصیه‌های شما را بر اساس آن‌ها انتخاب نکند.

مراحل پاکسازی تاریخچه جستجوهای اینستاگرام:

به مسیر «تنظیمات» > «فعالیت شما» > «جستجوهای اخیر» بروید و «پاک کردن همه» را انتخاب کنید. به عنوان یک معیار بزرگتر، پاک کردن کش (cache) برنامه اینستاگرام خود را در نظر بگیرید.

برای گوشی‌های آیفون، به مسیر «Settings» > «General» > «iPhone Storage» > «Instagram» بروید و گزینه پاک کردن cache برنامه را در راه‌اندازی بعدی انتخاب کنید.

برای کاربران اندروید، به Settings» > «Apps» > «Instagram» > «Storage» بروید و cache را پاک کنید. اگر این گزینه‌ها در دسترس نیستند، برنامه را حذف و دوباره نصب کنید.

ارسال این خبر برای دوستان در شبکه های مجازی :
واتساپاینستاگرام