با شات ایکس همیشه در فناوری بروز باشید
متا امکان استفاده از آواتار در تماس‌های ویدیویی اینستاگرام را فراهم کرد
عکس : آواتار در تماس‌های ویدیویی اینستاگرام
.

متا ویژگی جدیدی را ارائه کرده است که به کاربران آن اجازه می‌دهد در تماس‌های ویدیویی اینستاگرام و Messenger خود از آواتا ر استفاده کنند. غول فناوری که اخیراً درگیر رقابت جدی با توییتر بوده است، از سال‌ها قبل با ارائه ویژگی‌های جدید، روی آواتا رها نیز تمرکز داشته که از آن‌ها به‌عنوان بخشی از برنامه‌های متا درزمینه متا ورس یاد می‌شود.براساس ویدیوی موجود در پست وبلاگ متا که در ادامه می‌توانید آن را مشاهده کنید، ویژگی جدید این شرکت تا حدودی شبیه به استفاده از آواتارهای Memoji اپل در هنگام تماس با فیس‌تایم است؛ به این معنا که آواتارهای متا نیز می‌توانند حالات صورت و حرکات دهان شما را داشته باشند.

استفاده از آواتار در تماس‌های ویدیویی اینستاگرام

همان‌طور که در ویدیوی بالا دیده می‌شود، کاربران همچنین می‌توانند آواتارهای خود را به شکل حیواناتی ازجمله گربه، سگ و جغد نمایش دهند. بنابراین همان‌طور که متا نیز اشاره می‌کند، هیچ الزامی وجود ندارد که آواتار شبیه به چهره واقعی شما باشد.

متا علاوه بر این در ویدیوی خود، استیکرهای متحرک آواتار را نیز نشان می‌دهد که طبق پست متا، می‌توان از آن‌ها در استوری‌های و ریلزهای اینستاگرام، فیسبوک و نیز کامنت‌های فیسبوک استفاده کرد.

متا به‌طور مداوم روی سیستم ساخت آواتار خود تمرکز داشته است و اخیراً نیز اعلام کرد که کاربران آن بیش از یک میلیارد آواتار ساخته‌اند. سازنده آواتار درواقع می‌تواند یک نسخه دیجیتال و تقریباً کامل از چهره و بدن واقعی خود داشته باشد تا در تماس‌های ویدیویی از آن به‌جای تصویر خود استفاده کند. این سیستم ابتدا برای استفاده در برنامه‌های واقعیت مجازی معرفی شد اما از آن زمان در دسترس گوشی‌های موبایل و دستگاه‌های دیگر نیز قرار گرفته است.

متا در انتهای پست خود به این موضوع اشاره می‌کند که همچنان در تلاش است تا سیستم ساخت آواتار خود را با انیمیشن‌های واقعی‌تر و با جزئیات بهبود دهد.

ارسال این خبر برای دوستان در شبکه های مجازی :
تلگرامواتساپایتاتوییترفیس بوکلینکدین