با شات ایکس همیشه در فناوری بروز باشید
قاتلان بسته‌های اینترنت را بشناسید!
عکس : بسته‌های اینترنت

، اینترنت ماهواره‌ای هم فرقی نمی‌کند. در همه طرح‌های اینترنت پرسرعت، مهم است که از داده‌های خود عاقلانه استفاده کنید. برخی از برنامه‌ها و وب‌سایت‌هایی که مورد استفاده قرار می‌دهید، ممکن است بدون اطلاع شما از داده‌های بیشتری استفاده کرده و سرعت سیستم شما را کند کنند. اقداماتی وجود دارد که می‌توانید برای شناسایی و اجتناب از سایت‌هایی که از داده‌های زیادی استفاده می‌کنند، از آنها بهره‌مند شوید تا بتوانید تأثیر آنها بر پهنای باند خود را کاهش دهید.

ویدئو
برنامه‌های پخش ویدئو به‌طور فزاینده‌ای محبوب شده‌اند؛ به‌ویژه آنکه تعداد بیشتری از افراد برای تماشای آنلاین، سراغ آنها آمده‌اند. با این حال، ویدئو یکی از بزرگ‌ترین تخلیه‌کننده‌های اینترنت پرسرعت است.

به گزارش سرویس اخبار اینترنت و شبکه سایت شات ایکس و به نقل از همشهری آنلاین برای جلوگیری از مصرف بالای داده، می‌توانید کیفیت ویدئوی خود را طوری تنظیم کنید که این برنامه‌ها و سایت‌های پخش‌کننده، از داده کمتری استفاده کنند. برای انجام این کار، به تنظیمات برنامه بروید و کیفیت ویدئو را به جای کیفیت بالا(HD) روی استاندارد(SD) تعریف و تنظیم کنید. درحالی‌که HD معمولا برای تلویزیون بسیار بزرگ شما خوب است، تفاوت بین SD و HD در یک صفحه نمایش کوچک‌تر مانند لپ‌تاپ، تبلت یا گوشی‌های همراه چندان قابل‌توجه نخواهد بود.رسانه‌های اجتماعی
حضور منظم در رسانه‌های اجتماعی به پهنای باند اینترنت پرسرعت زیادی لازم ندارند. با این حال، برخی از مشکلاتی که کاربران رسانه‌های اجتماعی ممکن است با آن مواجه شوند، دانلود خودکار تبلیغات، ویدئوها و پخش خودکار در برخی پلتفرم‌هاست. باز هم ویدئو از داده‌های بیشتری استفاده می‌کند؛ بنابراین پخش خودکار ویدئوها در شبکه‌های اجتماعی مختلف می‌تواند از داده‌ها استفاده کند؛ حتی زمانی که شما به‌طور فعال ویدئوها را تماشا نمی‌کنید؛ می‌توانید با وارد کردن تنظیمات هر برنامه و لغو انتخاب پخش خودکار ویدئو از این امر جلوگیری کنید. به این ترتیب، همچنان می‌توانید ویدئوهایی را که می‌خواهید به‌صورت آنلاین تماشا و از سایر ویدئوها، دوری کنید.بازی‌های آنلاین
بازی، هم شامل انواع آنها در رایانه شخصی می‌شود و هم کنسول‌های بازی. برای بازی‌هایی که روی رایانه بازی می‌کنید، هر چیزی که از اینترنت استفاده می‌کند مقداری داده هم مصرف می‌کند. بازی‌هایی که از بیشترین پهنای باند استفاده می‌کنند، بازی‌هایی هستند که از محتوای صوتی و تصویری دانلودشده از اینترنت سود می‌برند. بسیاری از کنسول‌های بازی دارای مرورگرهای وب هستند و به اینترنت متصل می‌شوند. می‌توانید پس از اتمام کار مرورگر را ببندید و مطمئن شوید که هیچ چیز فعالی وجود ندارد که بتواند داده شما را در زمانی که از کنسول استفاده نمی‌کنید، مصرف کند. علاوه بر این، اگر از کنسول خود برای پخش ویدئوی جریانی استفاده می‌کنید، مطمئن شوید که کیفیت ویدئوی خود را به جای HD در اینجا نیز روی SD تنظیم کرده‌اید. در بازی‌های آنلاین با گوشی‌های هوشمند نیز وضعیت همین گونه است. بازی‌هایی که دارای صوت و تصویر با کیفیت بالا هستند، داده‌های بیشتری را مصرف می‌کنند. در برخی از بازی‌ها، تنظیماتی وجود دارد که می‌توان با تغییر آن، میزان استفاده از داده‌ها را کاهش داد.

برنامه‌های چت تصویری
برنامه‌هایی مانند اسکایپ و فیس‌تایم یا سایر برنامه‌های مشابه، روش‌های محبوبی برای برقراری ارتباط با دوستان و آشنایان محسوب می‌شوند؛ به‌خصوص اینکه، دیدارهای حضوری این روزها بسیار سخت‌تر از قبل هم شده است. با این حال، این قبیل برنامه‌ها و نرم‌افزارها می‌توانند مقدار قابل‌توجهی از داده‌ها را از بسته‌های اینترنت پرسرعت شما مصرف کنند. یکی از راه‌های کمک به کاهش حجم داده‌های مورد استفاده، محدود کردن اندازه و وضوح ویدئو در تماس‌های‌تان است.

بیشتر بخوانید:


جانشین‌ها
اپلیکیشن‌ها و وب‌سایت‌های زیادی وجود دارند که می‌توانید بدون گرفتن داده‌های زیاد به آنها دسترسی داشته باشید. به‌عنوان مثال، ای‌میل معمولا از داده‌های زیادی استفاده نمی‌کند؛ مگر اینکه در حال ارسال یا دریافت تصاویر، پیوست‌های پرحجم یا ویدئو باشید. علاوه‌بر این، اگر تنظیمات مناسبی را درنظر گرفته باشید تا وب‌سایت‌ها به‌طور خودکار همه ویدئوها را در هنگام فرود بارگیری نکنند، مرور وب و استفاده از رسانه‌های اجتماعی نیز از پهنای باند محدودی استفاده می‌کند. با تغییر تنظیمات خود، بدون نگرانی از مصرف داده، به مرور در سرویس اینترنت پرسرعت خود ادامه دهید.

موسیقی
سرویس‌های پخش موسیقی در سال‌های اخیر محبوبیت بیشتری پیدا کرده‌اند. سرویس‌های پخش صدا و موسیقی از پهنای باند کمتری نسبت به ویدئو استفاده می‌کنند. با این حال، اگر بخواهید می‌توانید با آفلاین نگه‌داشتن موسیقی خود به‌جای پخش زنده، مصرف داده‌ها را کنترل کنید. همچنین بد نیست با دانلود کردن موسیقی‌های مورد علاقه‌تان، آنها را به‌صورت آفلاین چندبار گوش کنید، نه آنلاین!

ارسال این خبر برای دوستان در شبکه های مجازی :
تلگرامواتساپایتاتوییترفیس بوکلینکدین