با شات ایکس همیشه در فناوری بروز باشید
iOS 17 ویرایش حالت سینماتیک در فیلم‌برداری را به برنامه‌های شخص ثالث می‌آورد
عکس : ویرایش حالت سینماتیک در فیلم‌برداری iOS 17
.
شاید در ویدیوهایی که در WWDC 2023 پخش شد، دقت کرده باشید که iOS 17 شامل یک API (رابط برنامه نویسی کاربردی) سینمایی جدید است که توسعه دهندگان را قادر می‌سازد تا از پخش و ویرایش فیلم در حالت سینماتیک در برنامه‌های شخص ثالث پشتیبانی کنند.

اسناد توسعه دهنده اپل نشان می‌دهد که چارچوب حالت سینماتیک به شما امکان می‌دهد ویژگی‌های ویرایش و پخش در سطح حرفه‌ای را برای فیلم‌های ضبط شده با حالت سینماتیک برنامه دوربین، به برنامه‌های خود اضافه کنید. این موارد همان ویژگی‌هایی هستند که در برنامه‌هایی مانند Final Cut Pro، Photos و iMovies استفاده می‌شوند. به عنوان مثال این ویژگی به برنامه‌های شما اجازه می‌دهد فاصله فوکوس و دیافراگم را در فیلم‌ها تغییر دهد و جلوه بوکه را حتی پس از ضبط فیلم، بتواند ایجاد کند.

توجه داشته باشید که اپل حالت سینماتیک را در برنامه دوربین مدل‌های آيفون ۱۳ و جدیدتر ارایه داده است. این قابلیت با الهام از فیلم‌های حرفه‌ای هالیوود، به کاربران امکان می‌دهد با عمق میدان کم و تغییر فوکوس خودکار بین سوژه‌ها، ویدیو ضبط کنند.

حالت سینماتیک از تکنیکی به نام «Rack Focus» استفاده می‌کند تا فوکوس را به طور یکپارچه از یک سوژه به سوژه دیگر انتقال دهد. این کار با قفل کردن فوکوس روی سوژه در صحنه و محو کردن پس زمینه برای دستیابی به عمق میدان انجام می‌شود. اگر دوربین را به مرکز سوژه جدیدی منتقل کنید یا سوژه جدیدی وارد صحنه شود، حالت سینماتیک به طور خودکار نقطه کانونی را به این سوژه جدید تغییر می‌دهید و پس زمینه را محو می‌کند.
ارسال این خبر برای دوستان در شبکه های مجازی :
تلگرامواتساپایتاتوییترفیس بوکلینکدین