با شات ایکس همیشه در فناوری بروز باشید
به‌روزرسانی نرم افزار آیفون ۱۲
عکس : آیفون ۱۲
.

رگولاتورهای فرانسه با اعلام این که آیفون ۱۲ ، تشعشع بیش از حد مجازی دارد، دستور توقف فروش این گوشی را داده بودند. اپل به یافته‌های آنها درباره آیفون ۱۲ که سه سال پیش به بازار عرضه شده بود، معترض بود.

با این حال، اپل اکنون توضیح کاملی درباره اختلاف میان یافته‌های رگولاتورهای فرانسه با رگولاتورهای کشورهای دیگر که فروش آیفون ۱۲ در آنها با مشکلی روبرو نشده، ارائه کرده است.

این غول فناوری آمریکایی در مقاله‌ای در وب سایت خود، اعلام کرد به مدت بیش از یک دهه، گوشی‌های آیفون، حسگرهایی داشتند که اجازه می‌دهد این گوشی، هنگامی که نزدیک بدن یک کاربر قرار می‌گیرد، تشعشعات را در سطوح پایین‌تری نگه دارد. هنگامی که این گوشی نزدیک بدن یک کاربر قرار دارد مانند وقتی روی میز قرار می‌گیرد، اندکی سطح تشعشع بالاتری دارد.اپل توضیح داد پروتکل تست که توسط آژانس ملی فرکانس فرانسه استفاده شده، این مسئله را در نظر نگرفته است. این شرکت یک به‌روزرسانی نرم افزاری صادر کرد که ماه جاری برای کاربران در فرانسه موجود خواهد شد و فناوری تشخیص بدن را غیرفعال کرده و سطح تشعشع گوشی را همواره پایین نگه می‌دارد. در بیانیه اپل همچنین آمده است که استفاده ازآیفون ۱۲ حتی بدون به‌روزرسانی نرم افزاری، ایمن است.

بر اساس گزارش رویترز، اپل در بیانیه‌ خود اعلام کرد: ما می‌خواهیم همه کاربرانآیفون ۱۲، بدانند که استفاده ازآیفون ۱۲، همواره ایمن بوده است. هنگامی کهآیفون ۱۲ در سال ۲۰۲۰ به بازار عرضه شد، مطابق با مقررات و استانداردهای جهانی مربوط به تشعشعات بوده است و هیچ تغییری از آن زمان اعمال نشده که روی تشعشع این گوشی تاثیر بگذارد.

ارسال این خبر برای دوستان در شبکه های مجازی :
تلگرامواتساپایتاتوییترفیس بوکلینکدین