با شات ایکس همیشه در فناوری بروز باشید
اپل برای فرار از دادگاه ۲۵میلیون دلار به کاربران غرامت می‌دهد
عکس : اپل

کاربران دستگاه های اپل که از ویژگی«به اشتراک گذاری خانوادگی» (Family Sharing)حداقل با یک فرد دیگر استفاده کرده اند و بین ۲۰۱۵ تا ۲۰۱۹ میلادی اشتراک یک اپل یکیشن را از طریق اپ استور خریده اند، احتمالا می توانند تا ۵۰ دلار از شرکت غرامت دریافت کنند.

طبق گزارشی جدید اپل ۲۵ میلیون دلار برای تسویه یک شکایت دسته جمعی پرداخت می کند. این شکایت غول فناوری را به گمراه کردن مشتریان درباره ویژگی اشتراک گذاری خانوادگی متهم می کند.

این ویژگی به کاربران اجازه می دهد تا عضویت در یک اپ را با ۶ فرد از خانواده شان به اشتراک بگذارند اما از سوی دیگر نیز به توسعه دهندگان اجازه می دهد در صورت تمایل افراد را از به اشتراک گذاری یک حق عضویت منع کنند.

این شکایت که در سال ۲۰۱۹ میلادی ثبت شده، اپل را به عدم شفافیت درباره این امر و گمراه کردن مشتریان متهم کرده است زیرا شرکت آنها را وادار به این تصور کرده که می توانندحق اشتراک هر اپلیکیشنی در اپ استور را با افراد خانواده شریک شوند.

در بخشی از شکایت آمده است: بیشتر اپلیکیشن های دارای حق عضویت از ویژگی به اشتراک گذاری با خانواده پشتیبانی نمی کنند.

همچنین در این شکایت ادعا شده اپل در کنارصفحات حاوی برخی اپلیکیشن های حق اشتراک تبلیغات گذاشته که از قابلیت مذکور پشتیبانی نمی کنند.

همین امر میلیون ها مشتری را گمراه کرده تا اپ های دارای حق عضویت را دانلود و تصور کنند می توانند آنها را از طریق قابلیت گفته شده به اشتراک بگذارند. اپ های YouTube Red و یک بازی پازلی به نام Brainwell به عنوان نمونه های این امر ذکر شده اند.

اپل از انجام هرگونه اقدام اشتباه خودداری و فقط توافق کرده تا این شکایت تسویه شود تا از هزینه های مربوط به دادگاه اجتناب شود.

ارسال این خبر برای دوستان در شبکه های مجازی :
تلگرامواتساپایتاتوییترفیس بوکلینکدین