با شات ایکس همیشه در فناوری بروز باشید
چگونه با دوربین آیفون 14 پرو عکس‌های ۴۸ مگاپیکسلی بگیریم؟
عکس : گرفتن عکس‌های ۴۸ مگاپیکسلی با دوربین آیفون 14 پرو

اپل سرانجام امسال بعد از سال‌ها وضوح سنسور دوربین آیفون 14 پرو و پرو مکس را از ۱۲ به ۴۸ مگاپیکسلی افزایش داد. با این‌حال آیفون به‌صورت پیش‌فرض ۴ پیکسل را به ۱ پیکسل ترکیب کرده و تصاویر را با وضوح ۱۲ مگاپیکسلی ثبت می کند. خوشبختانه کماکان امکان گرفتن عکس 48 مگاپیکسلی با آیفون 14 پرو و پرو مکس وجود دارد. برای این‌کار به روش زیر عمل کنید.

توجه: حجم تصاویر ۴۸ مگاپیکسلی آیفون چیزی بین ۷۵ تا ۱۰۰ مگابایت است. پس اگر آیفون با ظرفیت پایین دارید، حواستان به پر شدن سریع حافظه باشد.

چگونه با آیفون 14 پرو تصاویر 48 مگاپیکسلی بگیریم:

۱. ابتدا قابلیت عکاسی Apple ProRAW را فعال کنید.

۲. اپلیکیشن Settings را در آیفون ۱۴ پرو یا پرو مکس خود باز کنید.

عکس 48 مگاپیکسلی آیفون 14 پرو مکس

۳. گزینه Camera را پیدا کرده و باز کنید. سپس Formats را انتخاب کنید.

۴. حالا Apple ProRAW را فعال کنید و سپس مطمئن شوید وضوح روی ۴۸ مگاپیکسل قرار دارد.

ProRAW ایفون 14 پرو

۵. حالا اپلیکیشن دوربین را باز کنید و مطمئن شوید نشانگر RAW در بالای صفحه فعال است.

آموزش گرفتن عکس 48 مگاپیکسلی با آیفون 14 پرو اپل

توجه داشته باشید که تصاویر ۴۸ مگاپیکسلی جزئیات بیشتری دارند اما همیشه هم بهترین انتخاب نیستند. در شرایط نوری ضعیف مانند عکاسی در شب یا برای سوژه‌های متحرک، بهتر است کماکان از عکاسی عادی ۱۲ مگاپیکسلی استفاده کنید. همچنین عکاسی ۴۸ مگاپیکسلی فقط با دوربین اصلی امکان‌پذیر است.

پس از گرفتن عکس، می توانید با لمس گزینه i‌ جزئیات بیشتری از تصویر را ببینید. به‌طور مثال تصویر زیر با وضوح کامل ۸۰۶۴ در ۶۰۴۸ پیکسلی ثبت شده و حجم آن نیز ۸۳.۹ مگابایت است.

عکس ۴۸ مگاپیکسلی آیفون

یک مزیت دیگر استفاده از ProRAW ثبت تصاویر خام است. تصاویر خام را می‌توانید در نرم‌افزارهای ویرایش عکس بهتر ویرایش کنید و دامنه دینامیکی و رنگ‌ها و جزئیات آن را به دلخواه تنظیم کنید. توجه داشته باشید که آیفون 14 و آیفون 14 پلاس قادر به ثبت تصاویر ۴۸ مگاپیکسلی نیستند؛ چرا که تنها نسخه‌های پرو به سنسور جدید اپل مجهز هستند.

ارسال این خبر برای دوستان در شبکه های مجازی :
تلگرامواتساپایتاتوییترفیس بوکلینکدین