با شات ایکس همیشه در فناوری بروز باشید
سونی پلی استیشن 5 جدید را با اندازه کوچک‌تر و درایو نوری جداشدنی معرفی کرد
عکس : پلی استیشن 5
.

سونی دقایقی پیش گیمرها را با پلی استیشن 5 جدید خود غافلگیر کرد. این کنسول بازی کماکان PS5 نام دارد چرا که از نظر سخت‌افزار و عملکرد پردازشی نسبت به کنسول فعلی تغییر قابل توجهی نداشته و تنها کوچک‌تر و ماژولار طراحی شده است. با این‌حال به همین دلیل شاید این کنسول را با نام پلی استیشن 5 اسلیم نیز در بازار ببینید.

مشخصات پلی استیشن 5 اسلیم جدید 2023

پلی استیشن 5 جدید سونی حالا یک درایو نوری جداشدنی و یک ترابایت حافظه داخلی دارد. این نسخه که برخی آن را پلی استیشن 5 اسلیم می‌نامند در واقع هم جایگزین PS5 دیسک‌خور و هم دیجیتال خواهد شد. ابتکار سونی در این کنسول، طراحی ماژول و جداشدنی درایو دیسک نوری است. به این ترتیب می‌توانید نسخه دیجیتال را خریداری کرده و بعداً ماژول درایور نوری بلوری را به آن اضافه کنید.پلی استیشن جدید سونی حالا ۳۰ درصد کوچک‌تر و تا ۲۴ درصد سبک‌تر شده است. در سمت راست کنسول می‌توانید ماژول درایو نوری را متصل کرده و یا با جداکردن و جایگزین کردن پنل پلاستیکی، آن را مسطح کنید. در واقع این کنسول ۴ پنل پلاستیکی جداشدنی دارد. پنل‌های بالایی حالا از جنس پلاستیک براق و پنل‌های پایینی کماکان پلاستیک مات هستند.

یک تغییر دیگر جایگزین شدن درگاه USB-A با USB-C است. به این ترتیب پلی استیشن 5 جدید حالا دو درگاه USB-C در جلوی خود دارد. سونی استند افقی را به رایگان درون جعبه همه PS5ها قرار می‌دهد اما استند عمودی را می‌توانید با قیمت ۳۰ دلاری مجزا خریداری کنید. همه نسخه‌های PS5 همچنین با یک ترابایت حافظه داخلی به‌جای ۸۲۵ گیگابایت فعلی عرضه می‌شوند.

زمان عرضه قیمت PS5 Slim

2023

پلی استیشن 5 اسلیم قرار است با همان قیمت ۴۵۰ دلاری برای نسخه دیجیتال و ۵۰۰ دلاری برای نسخه با درایو نوری عرضه شود. سونی همچنین درایو نوری را نیز به صورت مجزا با قیمت ۸۰ دلار عرضه خواهد کرد.

این کنسول قرار است از ماه آینده در آمریکا به بازار عرضه شود. عرضه جهانی PS5 Slim به‌مرور و در ماه‌های آینده در مناطق مختلف جغرافیایی آغاز خواهد شد.

ارسال این خبر برای دوستان در شبکه های مجازی :
تلگرامواتساپایتاتوییترفیس بوکلینکدین