با شات ایکس همیشه در فناوری بروز باشید
علت قطع شدن از هات اسپات پس از قفل شدن صفحه در آیفون
عکس : هات اسپات در آیفون

احتمالا برای شما هم پیش آمده که پس از فعال کردن هات‌اسپات روی آیفون و قفل کردن صفحه، اتصال اینترنت دستگاه‌های دیگر قطع شده باشد. این مشکل می‌تواند ناشی از چند دلیل باشد و راه‌حل‌های مختلفی نیز برای رفع آن وجود دارد.

به گزارش سرویس اخبار موبایل سایت شات ایکس و به نقل از مجله اینترنتی ماگرتا مشکلی رایج که ممکن است با آن روبرو شوید، قطع شدن وای فای آیفون بعد از قفل کردن صفحه هنگام اتصال به هات‌اسپات آیفون دوستتان است.

رفع مشکل قطع شدن از هات اسپات در ایفون

نحوه رفع اشکال هات اسپات
عکس : نحوه رفع اشکال هات اسپات

برای حل این مشکل، مراحل زیر را به آسانی دنبال کنید:

۱. موبایل خود و موبایلی که می خواهید از هات اسپات آن استفاده کنید را ری استارت کنید.

۲. بررسی کنید که آیا هر دو گوشی به آخرین نسخه iOS آپدیت شده اند یا خیر.

۳. وارد بخش تنظیمات Settings شوید و گزینه “Personal Hotspot” را فعال کنید.هات اسپات در آیفون
عکس : هات اسپات در آیفون

۴. در گوشی که می خواهید از هات اسپات آن استفاده کنید، تنظیمات Settings را باز کرده و از بخش General گزینه Reset network را انتخاب کنید.گزینه Reset network در آیفون
عکس : گزینه Reset network در آیفون

اگر همچنان نمی‌توانید به هات‌اسپات گوشی دوم وصل شوید، مراحل زیر را طی کنید:

۱. در آیفون دوستتان به تنظیمات بروید و وارد بخش Personal Hotspot شوید. سپس مطمئن شوید که Allow Others to Join روشن است.وصل شدن گوشی دوم به هات اسپات
عکس : وصل شدن گوشی دوم به هات اسپات

۲. اگر گوشی دوستتان آیفون ۱۲ یا مدل‌های جدیدتر است، Maximize Compatibility را نیز فعال کنید.گزینه Maximize Compatibility در آیفون 12
عکس : گزینه Maximize Compatibility در آیفون 12

۳. حال در گوشی خودتان Wi-Fi را روشن کنید. مطمئن شوید که به شبکه وای‌فای درستی متصل شده‌اید. علامت هات‌اسپات (به شکل گیره) باید در کنار نام شبکه باشد. اگر پیام درخواست رمز عبور را مشاهده کردید، می‌توانید آن را در تنظیمات Personal Hotspot آیفون دوستتان پیدا کنید.

ممکن است هات‌اسپات برای صرفه‌جویی در مصرف باتری، بعد از مدتی عدم استفاده، غیرفعال شود. اگر با انجام این مراحل مشکل برطرف نشد، به صورت دستی نام و رمز عبور هات‌اسپات را در آیفون خود وارد کنید. همچنین می‌توانید به جای وای‌فای، از طریق بلوتوث به هات‌اسپات متصل شوید.

به انتهای مقاله علت قطع شدن از هات اسپات پس از قفل شدن صفحه در آیفون رسیدیم، اگر دیدگاهی در این رابطه دارید حتما آن را از بخش نظرات با ما و سایر کاربران به اشتراک بگذارید.

ارسال این خبر برای دوستان در شبکه های مجازی :
تلگرامواتساپایتاتوییترفیس بوکلینکدین