با شات ایکس همیشه در فناوری بروز باشید
هدیه جالب اپل به کاربران آیفون در سال ۲۰۲۴
عکس : هدیه اپل به کاربران آیفون

ظاهراً شرکت اپل قصد دارد با ویژگی‌های هوش مصنوعی نسخه جدید سیستم‌عامل iOS 18، لذت بیشتری را به کاربران آیفون ارائه دهد.

به گزارش سرویس اخبار موبایل سایت شات ایکس و به نقل از ایتنا تا به امروز، شایعات مختلفی پیرامون ویژگی‌های هوش مصنوعی نسخه جدید سیستم‌عامل اپل یعنی iOS 18 منتشر شده است. حالا نیز یک تحلیلگر شناخته‌شده جزئيات بیشتری از قابلیت‌های هوش مصنوعی iOS 18 را به اشتراک گذاشته است. طبق گزارش مارک گرومن از بلومبرگ، همکاری اپل و اوپن‌ای‌آی طیفی از قابلیت‌های هوش مصنوعی مولد را همراه خواهد داشت. او می‌گوید به‌لطف iOS 18 امکان ساخت ایموجی‌های سفارشی با هوش مصنوعی وارد گوشی آیفون می‌شود. اپل هر سال با به‌روزرسانی‌های iOS، ایموجی‌های جدیدی به آیفون اضافه می‌کند. برای مثال، به‌روزرسانی iOS 17.4 تعداد محدودی ایموجی جدید را به‌همراه داشت؛ اما به‌نظر می‌رسد با قابلیت جدید هوش مصنوعی، دیگر به انتظار برای به‌روزرسانی‌های سالانه نیاز نخواهد بود. طبق گزارش مارک گرومن، اپل قصد دارد با هوش مصنوعی، تحول بزرگی در ایموجی‌های سیستم عامل iOS 18 ایجاد کند.

سیستم عامل iOS 18
عکس : سیستم عامل iOS 18

کاربران آیفون ممکن است در سیستم عامل iOS 18 بتوانند ایموجی‌ های تولید شده توسط هوش مصنوعی و سفارشی‌سازی برنامه‌ها را بیشتر از همیشه دریافت کنند. همچنین ممکن است خلاصه‌های هوشمندی برای اعلان‌ها و صفحات وب به همراه داشته باشد.

مارک گورمن گزارش داده است که ایموجی‌ های تولید شده با هوش مصنوعی از جمله ویژگی‌های جدیدی هستند که اپل در ماه آینده در کنفرانس جهانی توسعه دهندگان(WWDC) به نمایش می‌گذارد.

گورمن می‌گوید از آنجایی که ایموجی‌ های فعلی به اندازه‌ی کافی زیاد نیستند، این شرکت در حال توسعه نرم‌افزاری است که می‌تواند شکلک‌های سفارشی را بر اساس پیام‌هایی که کاربران می‌فرستند، با کمک هوش مصنوعی به صورت در لحظه ایجاد کند.

همچنین طبق گزارش‌ها، اپل این کار را به این دلیل انجام می‌دهد که کاربران آیفون گزینه‌های سفارشی‌سازی بیشتری برای برنامه‌ها و صفحه اصلی خود مانند توانایی تغییر رنگ آیکون‌های برنامه‌ها و نظم دادن آزادانه‌تر به جای محدود بودن به طرح‌بندی اپل داشته باشند.گوشی آیفون
عکس : گوشی آیفون

این ویژگی یک تغییر بسیار بزرگ برای اپل خواهد بود و مطمئناً برای کاربرانی که تمایل به خلاقیت بیشتر در طراحی‌های صفحه اصلی خود داشته‌اند، خوشایند خواهد بود. البته همه اینها هنوز شایعه است، بنابراین هیچ کدام از آنها را نمی‌توان قطعی در نظر گرفت.

همچنین انبوهی از گمانه‌زنی درباره برنامه‌های هوش مصنوعی اپل در کنفرانس سالانه توسعه‌دهندگان آن وجود دارد. این کنفرانس از ۱۰ ژوئن آغاز می‌شود. اما گرومن معتقد است اپل به جای معرفی برنامه‌ای پرسرو صدا به کاربردهای واقعی برای این فناوری می‌پردازد.

انتظار می‌رود اپل همکاری خود را با شرکت اوپن‌ای‌آی(OpenAI) به صورت علنی اعلام کند و به گفته گورمن، ممکن است به مواردی مانند جستجوهای Safari ، سیری، روتوش عکس و رونویسی یادداشت‌های صوتی بپردازد.

این شرکت همچنین ممکن است خلاصه‌های هوشمندی را برای اعلان‌ها، صفحات وب و موارد دیگر معرفی کند.

ارسال این خبر برای دوستان در شبکه های مجازی :
تلگرامواتساپایتاتوییترفیس بوکلینکدین