با شات ایکس همیشه در فناوری بروز باشید
آیفون قدیمی به قیمت نجومی فروش رفت/ جدول قیمت‌های آیفون
عکس : جدول قیمت‌های آیفون
.

مدل‌های قدیمی آیفون، در سال‌های اخیر به یک کالای کلکسیونی نفیس تبدیل شده‌اند. به‌عنوان مثال، در سال ۲۰۲۲، نسخه‌ای ۸ گیگابایتی از اولین نسل آیفون اپل با قیمتی حدود ۴۰ هزار دلار در یک حراجی فروش رفت. همین رقم هم به اندازه کافی حیرت‌انگیز است؛ اما این رکورد مدت زیادی دوام نیاورد و یک آیفون اورجینال دیگر با قیمتی بیش از ۶۳ هزار دلار، مشتری پیدا کرد.حالا که فقط چند هفته با رونمایی اپل از سری آیفون ۱۵ فاصله داریم؛ کسی پیدا شده که برای خرید یک آیفون نسل اولی آکبند، راضی به پرداخت حدود ۱۹۰ هزار دلار در حراجی LCG شده است.

شاید شما عقل و منطق چنین افرادی را زیر سوال ببرید؛ اما به‌هرحال در حراجی‌ها، رد و بدل شدن چنین مبالغی برای کالاهای کمیاب، خیلی عجیب نیست.

فروش اولین نسل آیفون اپل

این گوشی خاص اما کمیاب‌تر از نمونه‌های مشابه هم بوده؛ زیرا ۴ گیگابایتی است. در سال ۲۰۰۷، اپل از دو نسخه ۴ و ۸ گیگابایتی آیفون رونمایی کرد. اما بسیاری از خریداران، به‌سراغ نسخه ۸ گیگابایتی رفتند که فقط ۱۰۰ دلار گران‌تر بود. نتیجه اینکه دو ماه پس از عرضه، اپل تولید و فروش نسخه ۴ گیگابایتی را متوقف کرد. همین هم باعث شده امروزه، این نسخه از آیفون بسیار کمیاب و برای کلکسیونرها، ارزشمندتر باشد.

ظاهرا آیفون فروخته شده، در بسته‌بندی اورجینال و بدون کوچک‌ترین نقصی است؛ طوری که اگر کسی ببیند، تصور می‌کند جعبه یک محصول تازه است، نه مال ۱۶ سال قبل!

ناگفته نماند بالاترین مبلغ پیشنهادی در این حراجی، ۱۵۸ هزار دلار بود؛ ولی فرد برنده می‌بایست حدود ۳۲ هزار دلار دیگر، تحت عنوان «خرید پریمویم» پرداخت می‌کرد. بنابراین، هزینه تمام شده برای او به ۱۹۰ هزار دلار رسید.

قیمت انواع آیفون

مدل ظرفیت دوربین / مگاپیکسل قیمت / تومان
iPhone SE ۲۰۲۲ JA تک سیم کارت ۱۲۸ گیگابایت و رم ۴ گیگابایت ۱۲

۲۶,۹۹۹,۰۰۰

iPhone ۱۱ تک سیم‌ کارت ۱۲۸ گیگابایت و رم ۴ گیگابایت ۱۲

۳۰,۴۶۰,۰۰۰

iPhone ۱۳ CH دو سیم‌ کارت ۱۲۸ گیگابایت و رم ۴ گیگابایت ۱۲ ۳۸,۳۵۹,۰۰۰
iPhone ۱۳ Mini ۱۲۸ گیگابایت و رم ۴ گیگابایت ۱۲ ۴۱,۵۰۰,۰۰۰
iPhone ۱۳ Pro Max تک سیم‌ کارت یک ترابایت و رم ۶ گیگابایت ۱۲ ۸۲,۹۳۰,۰۰۰
iPhone ۱۳ CH دو سیم‌ کارت ۱۲۸ گیگابایت و رم ۴ گیگابایت ۱۲

۴۰,۲۰۰,۰۰۰

iPhone ۱۳ CH دو سیم‌ کارت ۲۵۶ گیگابایت و رم ۴ گیگابایت ۱۲

۴۶,۴۶۰,۰۰۰

ارسال این خبر برای دوستان در شبکه های مجازی :
تلگرامواتساپایتاتوییترفیس بوکلینکدین