با شات ایکس همیشه در فناوری بروز باشید
پارکینگ‌های تمام مکانیزه و هوشمند بدون دخالت نیروی انسانی در شهر تهران
عکس : پارکینگ‌ هوشمند و مکانیزه

حمید تقی‌پور، کارشناس فروش و نماینده شرکت دانش‌بنیان

طراح پارکینگ‌های مکانیزه و هوشمند ایرانی در گفت‌وگو با خبرنگار علم و فناوری آنا گفت: پارکینگ‌های هوشمند این قابلیت را دارند که بدون دخالت نیروی انسانی و بدون‌نیاز به راهبر عمل کنند.

تقی‌پور، درخصوص نحوه‌ کارکرد این محصول برای کاربران گفت: افراد برای استفاده از این سیستم می‌توانند ازطریق یک «Touch Panel» یا (صفحه لمسی)، درخواست خود را برای ورود به پارکینگ، یافتن جای پارک مناسب و خروج ماشین از پارکینگ، ثبت کنند.

وی درباره مزیت فناورانه و هوشمندی این محصول، ادامه داد: هوشمندی این محصول، بیشتر مرتبط با نرم‌افزار Plc است. این نرم‌افزار توانایی ارائه اطلاعات درلحظه به مخاطب برای یافتن جای پارک خالی را دارد و این یعنی، سیستم آنالیز مکان که بسیار با سرعت عمل می‌کند.

نماینده این شرکت دانش‌بنیان

از تجاری‌سازی و اجرایی‌شدن این طرح در سطح شهر تهران خبر داد و گفت: حدود ۱۰ منطقه از تهران، برای راه‌اندازی این پارکینگ‌های هوشمند مجوز گرفته‌اند و از این میان، ۵ منطقه پایان‌کار اخذ کرده‌اند.

تقی‌پور به یکی از چالش‌هایی که اغلب صاحبان ملک برای راه‌اندازی چنین پارکینگ‌هایی دارند توضیح داد: یکی از مشکلات برای احداث پارکینگ‌های هوشمند، نگرانی مالکان مجتمع‌های تجاری، پاساژ‌ها، از تبعات تغییرشکل پارکینگ سنتی به پارکینگ هوشمند است.

وی درخصوص فرآیند اجرای طرح برای هر مخاطب افزود: کار مجموعه، سفارشی‌سازی و به این ترتیب است که کارشناس شرکت به مکان موردنظر مراجعه کرده و بعد از بررسی‌های لازم، ویژگی‌های آن محل در پلتفرم پیاده‌سازی می‌شوند. در نهایت مطابق با ابعاد و چیدمان آن مکان، پارکینگ هوشمند طراحی می‌شود.

نماینده این شرکت‌دانش‌بنیان به قابل اجرا بودن طرح پارکینگ‌های هوشمند طبقاتی برای مجتمع‌های مسکونی اشاره کرد و گفت: علاوه‌بر مراکز تجاری بزرگ، چنین طرحی برای ساختمان‌های مسکونی حتی با تعداد ساکنین کم، قابلیت اجرایی دارد؛ اما اکنون بیشتر پروژه‌های شرکت، B۲B بوده است.

تقی‌پور با اشاره به به‌صرفه‌بودن این سیستم در مقایسه با نمونه‌های خارجی توضیح داد: چیزی حدود ۱۰ تا ۱۲ هزار دلار نمونه داخلی پارکینگ‌های هوشمند برای هر مشتری هزینه برمی‌دارد و این یعنی نصف قیمت نمونه خارجی آن.

ارسال این خبر برای دوستان در شبکه های مجازی :
تلگرامواتساپایتاتوییترفیس بوکلینکدین