با شات ایکس همیشه در فناوری بروز باشید
فولکس واگن اطلس وارد سامانه خودروهای وارداتی شد
عکس : فولکس واگن اطلس
.

فولکس واگن ازجمله برندهای مطرح دنیای خودرو است که برای به‌چنگ‌آوردن عنوان بزرگ‌ترین خودروساز جهان، همواره با تویوتا رقابت دارد.

بااین‌حال، خودروهای فولکس واگن به‌اندازه شهرت این برند در ایران حضور ندارند. پس از یک دوره حضور کوتاه مدل‌های تیگوان ، گلف و پاسات ، اکنون نوبت به فولکس واگن اطلس رسیده است تا حضور این برند در بازار ایران را تداوم بخشد.همانند دوره پیشین واردات، ماموت خودرو وظیفه عرضه فولکس واگن اطلس را بر عهده دارد. این خودرو همانند دیگر اتومبیل‌ها از برندهای تویوتا و بی‌ام‌و، درحال‌حاضر تنها برای جانبازان قابل دسترسی خواهد بود.

البته امکان عرضه این خودروها برای متقاضیان عادی در آینده نیز وجود دارد. فولکس واگن اطلس در سبد محصولات شرکت آلمانی، بالاتر از فولکس واگن تیگوان قرار می‌گیرد؛ بنابراین می‌توان نسبت به واردات مدل تیگوان در آینده نیز خوش‌بین بود.

نگاهی به مشخصات و امکانات فولکس واگن اطلس

احتمال دارد نسخه‌های وارداتی اطلس به ایران متعلق به نمونه‌های مخصوص بازار چین باشند. در بازار چین این خودرو با نام فولکس واگن ترامونت شناخته می‌شود و البته در کشورهای حاشیه خلیج فارس ازجمله امارات متحده عربی نیز با همین نام حضور دارد.

نسخه‌های وارداتی فولکس واگن اطلس به ایران، از موتور دولیتری توربوشارژر با 269 اسب‌بخار قدرت و 370 نیوتن‌متر گشتاور بهره می‌برند. گیربکس هفت‌سرعته دوکلاچه با قابلیت تیپ ترونیک نیز وظیفه انتقال قدرت را در این خودرو بر عهده دارد. فولکس واگن ترامونت یک خودروی تمام چرخ محرک است.

فولکس واگن ترامونت در بخش امکانات نیز عملکرد قابل‌قبولی دارد. شش کیسه هوا، سیستم کنترل پایداری و کنترل کشش، سنسور پارک عقب به همراه دوربین،‌ سنسور پارک جلو، صندلی برقی راننده به‌ همراه گرمکن و سردکن، سیستم تهویه اتوماتیک، دستیارهای رانندگی خودران سطح دوم و آینه الکتروکرومیک ازجمله تجهیزات اطلس هستند. این خودرو یک کراس‌اوور هفت‌نفره است.

ارسال این خبر برای دوستان در شبکه های مجازی :
تلگرامواتساپایتاتوییترفیس بوکلینکدین