با شات ایکس همیشه در فناوری بروز باشید
مواردی مهم برای افزایش عمر باتری لپ‌تاپ
عکس : عمر مفید باتری لپ‌تاپ
.

یکی از مهم‌ترین قطعات داخلی لپ‌تاپ و هر وسیله هوشمندی، باتری آن است. زمانی که باتری آن خراب شده یا عمر مفیدش به اتمام برسد، عملکرد و نحوه استفاده از لپ‌تاپ نیز سخت می‌شود. پس، برای بهبود عمر باتری یا افزایش عمر آن، بهتر است نکاتی ساده را از همان ابتدای خرید لپ‌تاپ رعایت کنید. در غیر این صورت، به مرور زمان مجبور به تعویض باتری می‌شوید. «ساختار دیجیتال» یکی از وارد کنندگان قطعات لپ‌تاپ از جمله باتری لپ‌ تاپ لنوو،، باتری لپ تاپ ایسوس، باتری لپ تاپ اچ پی، باتری لپ‌ تاپ سونی و دیگر برندها است. در صورت نیاز به تعویض باتری ، می‌توانید به سایت این فروشگاه مراجعه کرده و پس از تحقیق و بررسی انواع باتری‌های لپ‌تاپ، گزینه مورد نظر را برای خود سفارش دهید.

عمر مفید باتری لپ‌تاپ ‌ها

همان‌طور که می‌دانید، هر وسیله برقی یا هوشمندی دارای باتری است و توسط آن کار میکند. لپ‌تاپ نیز یکی از همین وسائل هوشمند است که به کمک باتری فعالیت می‌کند و توسط یک شارژر امکان شارژ باتری آن به شما داده می‌شود. هر باتری‌ای که در لپ‌تاپ‌ها استفاده می‌شود، عمر مفیدی دارد و به مرور زمان، عملکرد باتری کاهش می‌یابد. طول مدت زمان کاهش عملکرد باتری، به نوع استفاده بستگی دارد. اگر به درستی و با رعایت برخی نکات کوچک، می‌توانید به افزایش عمر مفید باتری لپ‌تاب کمک کنید.

عمر مفید <strong> باتری لپ‌تاپ </strong>

البته، در فروشگاه «ساختار دیجیتال»، باتری‌هایی متناسب با انواع لپ‌تاپ‌ها و با بالاترین کیفیت به فروش می‌رسد. در صورت خرابی باتری، می‌توانید به کمک این فروشگاه، باتری لپ‌تاپ لنوو یا هر لپ‌تاپ دیگری را تعویض کنید. نکته‌ای که وجود دارد، عدم امکان تعویض باتری برخی از لپ‌تاپ‌ها است. در واقع، باتری ها دو حالت خارجی و داخلی دارند و شما نمی‌توانید باتری های داخلی را تعویض کنید. زیرا آنها قابلیت جدا شدن از سخت افزار لپ‌تاپ را ندارند و حتما باید توسط متخصص اسن حوزه تعویض شوند. در این شرایط بهتر است که برخی نکات برای افزایش عمر مفید لپ‌تاپ را رعایت کنید تا آسیب جدی به باتری لپ‌تاپ شما وارد نشود.

روش‌هایی برای افزایش عمر باتری لپ‌تاپ

با کمک برخی از روش‌های ساده و روزمره شما می‌توانید از باتری لپ‌تاب خود محافظت کرده و عمر آن را بیشتر کنید. رفتارهای روزمره ما با لپ‌تاپ خود می‌تواند بزرگ‌ترین آسیب را به باتری آنها وارد کند. با اصلاح برخی از این رفتارها، عمر باتری و عملکرد لپ‌تاپ به طور کلی بهبود پیدا میکند.

لپ‌تاپ را دائما به شارژ نزنید!

یکی از مهم‌ترین رفتارهای روزمره‌ای که به باتری لپ‌تاپ آسیب میزند، اتصال دائم سیم شارژر لپ‌تاپ به پریز برق است. زمانی که لپ‌تاپ دائما به برق متصل باشد، باتری آن سیکل شارژ کمتری را تجربه می‌کند. به همین دلیل، مرتبا شارژ خالی می‌کند. بهتر است برای بهبود و افزایش عمر مفید باتری لپ‌تاب سونی یا هر برند دیگری، فقط در زمان نیاز، آن را به شارژ بزنید. همچنین، نیازی نیست که باتری لپ‌تاپ را به صورت کامل شارژ کنید.لپ‌تاپ را در آب و هوای مناسب قرار دهید.

یکی از دلایل مهم در زود به زود خالی شدن باتری تلفن همراه و لپ‌تاپ، شرایط آب و هوای نامساعد است. در واقع، زمانی که شما لپ‌تاپ خود را در محیطی بسیار گرم یا بسیار سرد قرار می‌دهید و از آن استفاده می‌کنید، فشار زیادی به سخت افزار لپ‌تاپ وارد می‌شود. در نهایت، به سرعت شارژ خالی می‌کند و حتی ممکن است در شرایطی خاص، داغ کرده و فن آن صدا دهد. پس، بهترین کار این است که از لپ‌تاپ خود، در شرایط آب و هوایی مساعد استفاده کنید.

افزایش عمر باتری لپ ‌تاپ

اجازه ندهید که باتری لپ‌تاپ خالی شود!

بسیاری عقیده دارند که باید باتری لپ‌تاپ به صورت کامل خالی شود تا بتوان آن را مجددا شارژ کرد. این یک باور اشتباه است. زمانی که شما از لپ‌تاپ خود با باتری زیر ۲۰ درصد استفاده می‌کنید، فشار زیادی به باتری و سیستم آن وارد می‌شود. حتی ممکن است داغ کرده و عملکرد کندی از خودش نشان دهد. از این رو، بهتر است که پس از مشاهده شارژ ۲۰ درصدی لپ‌تاپ، آن را به شارژر متصل کنید.

روشنایی صفحه نمایش را کم کنید!

یکی از عوامل موثر بر کاهش عمر باتری لپ ‌تاپ توشیبا،، روشنایی زیاد صفحه است. زمانی که صفحه نمایش لپ‌تاپ شما بیش از حد روشن باشد، بدنه لپ‌تاپ داغ کرده و باتری آن سریعا خالی می‌شود. پس، برای ذخیره باتری و افزایش عمر آن، نور صفحه نمایش را تا حدی که به بینایی شما آسیب نزند، کم کنید. اگر هم به صفحه نمایش روشن عادت دارید، تنها در هنگام شارژ کم لپ‌تاپ، نور آن را کم کنید تا شارژ آن برای مدت زمان بیشتری حفظ شود.

اتصال لوازم جانبی را قطع کنید!

زمانی که لپ‌تاپ شما در شارژ است، تمام لوازم جانبی متصل به آن را قطع کنید. اتصال لوازم جانبی مانند فلش های usb، هارد اکسترنال، دی وی دی رایترهای اکسترنال و… ، باعث طولانی‌تر شدن فرایند شارژ لپ‌ تاپ می‌شوند. همچنین، زمانی که شما به صورت دائمی و طولانی مدت، این لوازم را به لپ‌تاپ خود متصل می‌کنید، عملکرد اضافه‌ای را به سیستم لپ‌تاپ می‌افزاید. در این صورت، لپ‌تاپ شما سریعا داغ کرده و زود به زود باتری خالی می‌کند.

باتری جدید برای لپ‌تاپتان بخرید!

آخرین کاری که می‌توانید برای بهبود عملکرد باتری لپ‌تاپ خود انجام دهید، تعویض باتری است. البته، قبل از هر کاری، مطمئن شوید که عملکرد باتری لپ‌تاپ ضعیف شده است . به این منظور می بایست میزان زمانی که لازم است تا باتری لپ تاپ شارژ شود و یا مدت زمانی که طول میشد تا باتری لپ تاپ شارژ شود را در نظر بگیرید و اگر دیر شارژ می شود و زود شارژ آن تخلیه میشود . زمان تعویض باتری فرا رسیده است. بنابراین اگر نسبت به این دو شرط مطمئن بودید، به سایت ساختار دیجیتال مراجعه کرده و باتری مناسب لپ‌تاپ خود را براساس مدل لپ تاپ و یا کد مشخصی (پارت نامبر) که بر روی باتری نوشته شده است جستجو کنید و سفارش دهید. پس از نصب باتری جدید، حتما نکات مهم در افزایش عمر مفید باتری را رعایت کنید تا مجددا باتری لپ‌تاپ شما دچار مشکل نشود.

 

ارسال این خبر برای دوستان در شبکه های مجازی :
تلگرامواتساپایتاتوییترفیس بوکلینکدین