با شات ایکس همیشه در فناوری بروز باشید
مسدود شدن ۳۰۰ سرشماره بدافزارهای جاسوسی و کلاهبرداری
عکس : مسدود شدن ۳۰۰ سرشماره بدافزارهای جاسوسی و کلاهبرداری
.

رئیس پلیس فتا فراجا اعلام کرد: طی سه‌ماهه نخست سال ۱۴۰۲ بیش از ۳۰۰ سرشماره ارسال‌کننده لینک‌های آلوده حاوی فیشینگ با همکاری پلیس فتا، دادستانی کل کشور و وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات مسدود شد.

سردار وحید مجید، رئیس پلیس فتا بیان کرد: در راستای اجرای طرح عملیاتی پلیس فتا در خصوص ایمن‌سازی فضای مجازی و با انجام رصدهای پیش‌دستانه در سایه تعامل و همکاری سازمانی با دادستانی کل کشور و وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات خوشبختانه از ابتدای سال جاری تا کنون بیش از ۳۰۰ سر شماره ارسال لینک‌های آلوده حاوی فیشینگ و بدافزار های جاسوسی شناسایی و مسدود شد.به گزارش تسنیم، وی افزود: در این راستا اقدام انتظامی و قضایی علیه مرتکبان در حال اجراست و تعدادی از این متهمان دستگیر و به جهت سیر مراحل قانونی به مراجع قضایی تحویل داده شدند.

سردار مجید ادامه داد: ارسال پیامک حاویلینک‌های آلوده و مخرب یکی از ترفندهای مجرمان سایبری بوده و بیش از ۹۰ درصد پیامک‌های کلاهبرداری مربوط به سوء استفاده از نام و اعتبار ابلاغ الکترونیک قضایی سامانه ثنا است.

رئیس پلیس سایبری کشور توصیه کرد: از باز کردن پیامک‌های حاوی لینک‌های آلوده که از طریق سر شماره تلفن‌های شخصی، پیام‌رسان‌های بومی و غیربومی برای آنها ارسال می‌شود، اکیدا خودداری کنید.

ارسال این خبر برای دوستان در شبکه های مجازی :
تلگرامواتساپایتاتوییترفیس بوکلینکدین