با شات ایکس همیشه در فناوری بروز باشید
تسریع روند استخوان‌سازی با آلوپلاستیک نانویی
عکس : استخوان‌سازی با آلوپلاستیک نانویی
.

متخصصان یک شرکت‌دانش‌بنیان آلوپلاستیک استخوانی برای جراحی ارتوپدی و دندان پزشکی ارائه کردند که نتایج کارآزمایی‌های بالینی آنها نشان داد که این محصول موحب تسریع در روند استخوان‌سازی می‌شود.به گزارش سرویس اخبار پزشکی سایت شات ایکس و به نقل از ایسنا شیما توکل، مدیرعامل این شرکت دانش‌بنیان با اشاره به موفقیت این شرکت در تولید آلوپلاستیک، گفت: این محصول که با استفاده از نانوفیبرهای پپتیدی و فرمولاسیونی منحصر به فرد ساخته شده است.

به نقل از مرکز ارتباطات و اطلاع‌رسانی معاونت علمی، فناوری و اقتصاد دانش‌بنیان ریاست جمهوری، وی افزود: این اولین محصول با کارایی بالا حاوی دو جزء معدنی و آلی در مقیاس نانو است که حاصل ۱۴ سال تحقیق و پژوهش است. کارآزمایی بالینی فاز دوم آن با موفقیت سپری شده است.

عضو هیات علمی دانشگاه علوم پزشکی ایران با بیان اینکه این محصول نانویی، می‌تواند به تنهایی استفاده شده و یا در صورت صلاحدید پزشک جهت افزایش استحکام مکانیکی با مواد استخوانی دیگر مخلوط شود، اظهار کرد: این محصول قابل تزریق است و این تزریق می‌تواند برای بیماران با جراحی‌های الیزاروف و یا موارد بدون نیاز به جراحی باز از بیرون انجام شود.

مدیرعامل این شرکت دانش‌بنیان قیمت مناسب و تسریع در روند استخوان‌سازی بدون ایجاد عفونت و التهاب را از مزایای این محصول نام برد و یادآور شد: مخاطبان این محصول جراحان ارتوپد، دندانپزشکان، جراحان فک و صورت و پریودنتولوژی و جراحان ستون فقرات هستند و در کارآزمایی‌های بالینی نتایج نشان داد که استفاده از این ماده نانویی باعث از بین رفتن درد در مقابل گروه کنترل نیز شده است.

ارسال این خبر برای دوستان در شبکه های مجازی :
واتساپاینستاگرام