با شات ایکس همیشه در فناوری بروز باشید
مرسدس بنز AMG GT نسل دوم معرفی شد
عکس : بنز AMG GT
.

مرسدس بنز پیش از این اعلام کرده بود که SL و GT را همزمان با یکدیگر توسعه خواهد داد و این موضوع به مزاج بسیاری از طرفداران سر سخت مرسدس خوش نیامد. مرسدس نهایتا امروز نسل دوم AMG GT را به عنوان کوپه 2+2 پرفورمنس محور چهارچرخ محرک معرفی کرد.

مرسدس بنز AMG GT ابتدا در مدل‌های 63 و 55 با پیشرانه 8 سیلندر عرضه خواهد شد و هنوز مشخص نشده است که نمونه 4 سیلندر 43 با 375 اسب‌بخار قدرت نیز به سبد محصولات افزوده می‌شود یا خیر.این کوپه جذاب در نمونه 63 از پیشرانه 8 سیلندر 4 لیتر توئین توربو بهره می‌برد که 577 اسب‌بخار قدرت و 800 نیوتن‌متر گشتاور تولید می‌کند. این میزان خروجی توسط گیربکس 9 سرعته با مبدل گشتاور به چرخ‌های مرسدس بنز AMG GT منتقل می‌شود. با توجه به این اعداد که مشابه به SL63 است، این نمونه تنها در مدت زمان 3.1 ثانیه از حالت سکون به تندی 100 کیلومتر بر ساعت می‌رسد.

مدل 55 از همان پیشرانه 8 سیلندر 4 لیتر توئین توربو بهره می‌برد اما 469 اسب‌بخار قدرت و 700 نیوتن‌متر گشتاور تولید خواهد کرد. با توجه به خروجی کمتر، شتاب این مدل 3.8 ثانیه خواهد بود. محدودیت سرعت برای AMG GT 63 بر روی 315 و برای AMG GT 55 بر روی 295 کیلومتر بر ساعت محدود شده است. راننده می‌تواند انتقال قدرت را از چهارچرخ به دو چرخ عقب منتقل کند.

برخی از ویژگی‌های مرسدس بنز AMG GT شامل دیفرانسیل لغزش محدود با کنترل الکترونیکی، سیستم تعلیق اسپرت با لرزشگیر نیمه فعال هیدرولیک همراه با کمک فنر تطبیقی، لیفت دماغه به میزان 30 میلی‌متر، فرمان پذیری چرخ‌های عقب ودیسک ترمز کامپوزیت 390 میلی‌متر می‌شود.

مرسدس بنز، AMG GT را نیمه سال 2024 وارد نمایندگی‌های آمریکا خواهد کرد. قیمت این خودرو در زمان عرضه مشخص خواهد شد.

ارسال این خبر برای دوستان در شبکه های مجازی :
تلگرامواتساپایتاتوییترفیس بوکلینکدین