با شات ایکس همیشه در فناوری بروز باشید
سلاح جدید روسیه در مقابل موشک های هایپرسونیک و پهپادها
عکس : سلاح روسیه برای مقابله با موشک های هایپرسونیک و پهپادها

سیستم هدف‌یابی خودکار « ینی‌سی »‌ به پدافند هوایی اس ۴۰۰ ملحق می‌شود که برای مقابله با موشک‌های دوربرد کاربرد دارد و رادار پیشرفته « والدای » برای تشخیص و مقابله با پهپاد ها توسعه داده شده است.

بیشتر اطلاعات درباره این دو سیستم پدافندی جدید محرمانه است اما بر اساس گزارش رسانه‌های روسی سامانه « ینی‌سی » در حقیقت بخشی از پدافند اس ۵۰۰ است که اکنون می‌تواند قابلیت‌های اس ۴۰۰ را به شکل چشمگیری افزایش دهد.

به گزارش سرویس اخبار فناوری نظامی سایت شات ایکس و به نقل از خبرآنلاین این سامانه توانایی تشخیص و مقابله با اهداف در فاصله ۶۰۰ کیلومتر و در ارتفاع ۱۰۰ کیلومتر را دارد. این سامانه اهداف آیرودینامیک و موشک‌های بالستیک را به دام می‌اندازد.

«ینی‌سی» در شکل عملیاتی کنترل موشک‌های پدافندی را به دست می‌گیرد و به شکل دقیق به سمت هدف هدایت می‌کند. ادعاهای تایید نشده‌ای درباره توانایی رهگیری پرتابه‌های هایپرسونیک توسط این سامانه نیز مطرح شده است.

سیستم راداری «والدای» نیز برای رهگیری اهداف با سطح مقطع راداری بسیار کم طراحی شده است. «والدای» می‌تواند پهپادهای کوچک را شناسایی و دیگر پرنده‌ها کوچک تفکیک کند. توانایی تفکیک رادار برای مقابله موثر با تهدیدات پهپادی حیاتی است.

ارسال این خبر برای دوستان در شبکه های مجازی :
تلگرامواتساپایتاتوییترفیس بوکلینکدین