با شات ایکس همیشه در فناوری بروز باشید
Interesting-Engineering
Interesting-Engineering
تقویم
دوشنبه 21 خرداد 1403
 شیوا سعیدی قوی اندام - مهر نویسنده : شیوا سعیدی قوی اندام - مهر
.
ماهواره‌ها موشک‌های مافوق صوت را ردیابی می‌کنند
عکس : ردیابی موشک‌ مافوق صوت با ماهواره
.

حسگرهای فضایی ردیابی بالستیک و هایپرسونیک در فوریه سال جاری میلادی به مدار زمین فرستاده شدند.به گزارش سرویس اخبار فناوری نظامی سایت شات ایکس و به نقل از Interesting-Engineering این حسگرها طوری طراحی شدند تا به MDA امکان دریافت هشدار موشک های مافوق صوتی احتمالی را می دهد. در حال حاضر سیستم های زمینی با وجود پیشرفته بودن، به دلیل گردن بودن زمین و مسیرهای پرواز چنین موشک هایی، عملکرد محدودی دارند.

برای همین منظور حسگرهایی که در مدار قرار گرفته اند یک چشم انداز بدون مانع فراهم می کنند. به گفته جنرال هیت کولینز یکی از مشکلات اصلی موشک های مافوق صوت آن است که آنها زودتر از ردیابی موشک های بالستیک دوباره وارد زمین می شوند و در نتیجه به دلیل سرعت بالایشان بازه زمانی کوتاهی برای ردیابی شان وجود دارد.

به گفته کولینز آزمایش های مذکور حدود یک هفته دیگر انجام می شوند. این تست شامل یک هدف متحرک است که با سرعت مافوق صوت در میدان دید ماهواره های مذکور حرکت می کند. در این آزمایش حساسیت، به موقع بودن و دقت دو سیستم اندازه گیری می شود تا اهداف ماهواره نشان داده شود وتغییراتی احتمالی برای تاثیرگذاری سیستم انجام شود.

یک تست ثانویه نیز قرار است در سال جاری میلادی و پس از تست اولیه انجام شود.

ارسال این خبر برای دوستان در شبکه های مجازی :
تلگرامواتساپایتاتوییترفیس بوکلینکدین