با شات ایکس همیشه در فناوری بروز باشید
هلیکوپتر می-35پی؛ کروکودیل روسی در جنگ به پرواز درآمد + عکس
عکس : هلیکوپتر می-35پی ، کروکودیل روسی
.
به گزارش ثریا در جنگ اخیر سوریه، هلیکوپتر می-35ام عملکرد خوبی نداشت که درخواست فوری وزارت دفاع روسیه برای ارائه نسخه ای جدید برای حل کردن مشکلات موجود را به همراه داشت.هلیکوپتر میل می-35 یک نسخه عمیقا مدرن شده از هلیکوپتر افسانه ای میل می-24 است. به دلیل شکل خاص بدنه و قدرت رزمی قابل توجه، خلبانان به هلیکوپتر می-24 لقب "کروکودیل" داده اند.

هلیکوپتر می-24/25 توانایی های خود را در میدان نبرد ثابت کرده و نه تنها خلبانان نظامی از کشورهای دوست با اتحاد جماهیر شوروی سابق و روسیه امروز، بلکه توسط محافل نظامی ناتو نیز تحسین شده است.

افزون بر مشکلاتی در سامانه های اویونیک، سامانه های هدف‌گیری یا ثبات پیشرانه هنگام فعالیت در آب و هوای داغ، می-35ام یک مشکل بزرگ دیگر نیز داشت. این هلیکوپتر قدرت مانور بسیار ضعیفی دارد که مقایسه آن حتی با هلیکوپتر ترابری چند منظوره می-8/17 را به همراه داشت. میل-35ام کند و سنگین است و به عنوان یک هلیکوپتر جنگی به اندازه کافی انعطاف‌پذیر نیست.

معرفی هلیکوپتر میل می-35پی برای رفع مشکلات می-35ام
با توجه به تجربیات کسب شده در میدان نبرد سوریه، هلیکوپتر میل می-35پی (Mil Mi-35P) متولد شد. این هواگرد در اصل یک می-24پی با برخی تجهیزات الکترونیکی می-35ام همراه با بروزرسانی های دیگر است. می-35پی با نام مستعار "فینیکس" به معنای ققنوس شناخته می شود. این هلیکوپتر بهبودهای قابل توجهی داشته است که از آن جمله می توان به یک ایستگاه مشاهده و نظارت با یک دوربین حرارتی ماتریسی، دوربین رنگی وضوح بالا، فاصله‌یاب لیزری، و عینک های دید در شب اشاره کرد.

این به روزرسانی های جدید به ناوگان می-35پی اجازه می دهد تا اهداف را در هر زمانی از شبانه روز در فاصله ای تا 10 کیلومتر نابود کند. این هلیکوپتر با کابینی زره‌پوش و شیشه های ضد گلوله محافظت می شود. هلیکوپتر می-35پی دارای پوشش جدیدی است که دمای اگزوز را برای دفاع در برابر موشک های پدافند هوایی جستجوگر حرارتی کاهش می دهد.

تسلیحات و ویژگی های هلیکوپتر میل می-35پی
تسلیحات هلیکوپتر می-35پی افزون بر دو توپ 23 میلیمتری و موشک های هوا به سطح غیر هدایت شونده اس-8 می تواند با استفاده از نقاط اتصال سلاح بیرونی گسترش یابد. از جمله دیگر موارد می توان به نصب توپ 23 میلیمتری اضافی، موشک اس-13 غیرهدایت شونده، و موشک هدایت شونده ضد تانک آتاکا یا ویخر-1/1ام (Vikhr-1/1M) اشاره کرد. با توجه به نیاز مشتری، مجموعه سلاح می تواند هرچه بیشتر گسترش یابد.

بیشینه وزن هنگام برخاست هلیکوپتر می-35پی برابر با 11.5 تن و برد پروازی آن 450 کیلومتر است. این هلیکوپتر توسط سه خدمه شامل فرمانده، خلبان و افسر فنی مدیریت می شود.

به طور رسمی، می-35، می-28 و انواع آن به عنوان هلیکوپترهای تهاجمی در نظر گرفته می شوند. با این وجود، می-35پی عملکردهای اضافی بیشتری دارد. این هلیکوپتر دارای محفظه حمل مسافر نیز است که می تواند هشت سرباز با تجهیزات کامل جنگی را در خود جای دهد. با درهای تعبیه شده در دو طرف بدنه هلیکوپتر، امکان استفاده از مسلسل های سنگین افزون بر تسلیحات استاندارد نیز وجود دارد.
ارسال این خبر برای دوستان در شبکه های مجازی :
تلگرامواتساپایتاتوییترفیس بوکلینکدین